Rywalizacja sztangistów przez Internet? Propozycja jest poważna

Inne
Rywalizacja sztangistów przez Internet? Propozycja jest poważna
fot. Cyfrasport
Rywalizacja sztangistów przez Internet. W tych zawodach ważne będzie wzajemne zaufanie

W obliczu światowej pandemii koronawirusa działacze sportowi próbują zapewnić zawodnikom i kibicom choć namiastkę emocji i rywalizacji. Federacja Oceanii (OWF) w podnoszeniu ciężarów zaprosiła 187 krajowych związków sportowych oraz 3000 klubów do zawodów rozgrywanych przez... pocztę mailową. Mają się one odbyć 24 lipca, czyli w dniu, w którym pierwotnie miały rozpocząć się igrzyska w Tokio.

Ze względu na pandemię koronawirusa międzynarodowa rywalizacja sportowa zamarła, większość imprez przełożono lub definitywnie odwołano. Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów przesunięto na czerwiec, ale ich rozegranie stoi pod znakiem zapytania. Federacja Oceanii proponuje alternatywny sposób na zmagania ciężarowców. Zachęca, by każdy zawodnik sam zorganizował sobie zawody, a swoje wyniki wysyłał mailem pod wskazany adres.

 

Zmagania sztangistów mają przebiegać tradycyjnie w dziesięciu kategoriach wagowych u mężczyzn i u kobiet. Zwycięzcy dostaną od sponsora sztangi treningowe.

 

- Oczywiście musimy założyć, że niektórzy mogą fałszować swoje wyniki, ale musimy po prostu zaufać - powiedział szef OWF Paul Coffa.

 

ME w podnoszeniu ciężarów przełożone na czerwiec

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy kalendarz legł w gruzach. Na przyszły rok zostały przesunięte najważniejsze zawody, w tym igrzyska olimpijskie w Tokio i piłkarskie mistrzostwa Europy. Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Paryżu odwołano, rozgrywki zakończono lub zawieszono w większości lig na całym świecie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie