Mistrz Polski przedłużył dwa kontrakty

Piłka nożna
Mistrz Polski przedłużył dwa kontrakty
Fot. Cyfrasport
Mistrz Polski przedłużył dwa kontrakty

Piast Gliwice przedłużył kontrakty dwóm swoim zawodnikom. Mistrzowie Polski związali się na dłużej z 25-letnim pomocnikiem Patrykiem Sokołowskim i 27-letnim obrońcą Tomaszem Mokwą.

Piast Gliwice związał się na dłużej z 25-letnim pomocnikiem Patrykiem Sokołowskim i 27-letnim obrońcą Tomaszem Mokwą - poinformował klub. Nowa umowa Sokołowskiego będzie obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku, z kolei kontrakt Mokwy będzie ważny o rok dłużej. W trwającym sezonie pierwszy z zawodników pojawił się na boiskach PKO BP Ekstraklasy 26 razy, natomiast drugi – siedmiokrotnie.
 
„Jestem szczęśliwy, że mogę kontynuować grę w Piaście przez następny sezon. Mam nadzieje, że jak najszybciej będę mógł wyjść na boisko i odwdzięczyć się klubowi za zaufanie. Gliwice to bardzo dobre miejsce do rozwoju sportowego, mam tutaj odpowiednie warunki, aby stawać się coraz lepszym piłkarzem i wierzę, że jako drużyna dalej będziemy osiągać dobre wyniki” – powiedział Sokołowski.
Sokołowski to wychowanek Legii Warszawa, w której występował przez trzynaście sezonów. Nigdy nie zadebiutował jednak w pierwszej drużynie. W późniejszych latach grał w Olimpii Elbląg, Zniczu Pruszków oraz Wigrach Suwałki. Do Gliwic trafił latem 2018 roku.
 
Mokwa zawodnikiem Piasta jest natomiast od 2014 roku. Wcześniej występował w Arce Gdynia, Calisii Kalisz i Flocie Świnoujście. Był także wypożyczony do GKS Katowice.
 
W tabeli PKO BP Ekstraklasy Piast zajmuje obecnie drugie miejsce.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze