Urodziny legendy. Boniek nie zapomniał o życzeniach

Piłka nożna
Urodziny legendy. Boniek nie zapomniał o życzeniach
fot. PAP
O życzeniach dla Piechniczka nie zapomniał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Trener Antoni Piechniczek obchodzi swoje 78 urodziny. O życzeniach dla legendarnego szkoleniowca nie zapomniał Zbigniew Boniek, który razem z Piechniczkiem świętował w 1982 roku wywalczenie trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w Hiszpanii.

W historii polskiego futbolu Piechniczek zapisał się jako drugi szkoleniowiec, po Kazimierzu Górskim, który doprowadził naszą reprezentację do trzeciego miejsca w piłkarskich mistrzostwach świata. Poza awansem na mundial w Hiszpanii w 1982 roku, Piechniczek awansował z kadrą także na mistrzostwa w 1986 roku w Meksyku. Po okresie 1981-86, pracy w reprezentacji podjął się jeszcze raz - w latach 1996-97.
 
O życzeniach dla Piechniczka nie zapomniał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. "Mój ulubiony i najbardziej ceniony trener Antoni Piechniczek kończy dzisiaj 78 lat" - napisał Boniek.
 
 
 
Piechniczek jako trener pracował w latach 1973-2000. Prowadził m.in. Górnik Zabrze, z którym zdobył mistrzostwo Polski, Ruch Chorzów czy Odrę Opole. Wiele lat spędził za granicą, gdzie trenował reprezentacje Tunezji oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a także kluby takie jak Esperance Tunis, Ash-Shabab Dubaj czy katarski Ar-Rajjan SC. Z Tunezją wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze