Warszawa straci finał Pucharu Polski? Stanowcza deklaracja Cezarego Kuleszy

Piłka nożna
Warszawa straci finał Pucharu Polski? Stanowcza deklaracja Cezarego Kuleszy
fot. PAP
Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zabrał głos w sprawie zakazu wnoszenia flag na tegoroczny finał Fortuna Pucharu Polski.

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zabrał głos w sprawie zakazu wnoszenia flag na tegoroczny finał Fortuna Pucharu Polski. "Jeżeli w przyszłości PSP nie zmieni swojego stanowiska, finał PP nie będzie organizowany w Warszawie" - napisał Kulesza.

Przypomnijmy - kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) utrzymało w mocy decyzję Prezydenta m.st. Warszawy dotyczącą niedopuszczenia przez organizatora meczu finałowego Fortuna Puchar Polski Lech Poznań – Raków Częstochowa do używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m.

 

 

Tuż przed finałem Kulesza zabrał w tej sprawie głos.

 

"Stanowisko Kom. Miejskiej PSP o zakazie wnoszenia większych flag uderza w piękno sportu, jest niezrozumiałe i powoduje więcej szkód niż pożytku. Zmieniono zasady obowiąz. od lat. Jeżeli w przyszłości PSP nie zmieni swojego stanowiska, finał PP nie będzie organizowany w Warszawie" - napisał na swoim twitterowym koncie Kulesza.

 

 

W związku z zakazem, kibice Lecha i Rakowa postanowili zbojkotować finałowe spotkanie i nie weszli na stadion przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Sektory przeznaczone dla fanów z Częstochowy zapełniły się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie