Jest nowy trener ŁKS! Stawowy podpisał kontrakt

Piłka nożna
Jest nowy trener ŁKS! Stawowy podpisał kontrakt
Fot. Cyfrasport
Jest nowy trener ŁKS! Stawowy podpisał kontrakt

W poniedziałek Wojciech Stawowy został ogłoszony nowym trenerem ŁKS Łódź. Szkoleniowiec, który zastąpił trenera Kazimierza Moskala, podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

Po niespełna dwóch latach Kazimierz Moskal opuścił ŁKS. W sobotę władze klubu rozwiązały za porozumieniem stron umowę 53-letniego szkoleniowca. Do mediów szybko przedostało się nazwisko jego ewentualnego następcy, którym miał zostać trener Wojciech Stawowy.

 

W poniedziałek łódzki klub potwierdził te doniesienia i Stawowy został nowym opiekunem ŁKS. Szkoleniowiec, który zastąpił Moskala, podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. Funkcję drugiego trenera pełnić będzie w jego sztabie Roland Thomas. To polski szkoleniowiec o nigeryjskich korzeniach, który przez kilka lat pracował w Escoli Varsovia (gdzie dyrektorem sportowym był Stawowy).

 

W sztabie Stawowego znaleźli się też asystent Marcin Pogorzała, trener bramkarzy Jacek Janowski, a także lekarz i trzech fizjoterapeutów.

Stawowy to doświadczony szkoleniowiec. W przeszłości prowadził m.in. Cracovię, Arkę Gdynia, Górnik Łęczna, GKS Katowice, Miedź Legnica czy Widzew Łódź. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy ŁKS zajmuje aktualnie ostatnie, szesnaste miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie