Szalpuk dołączy do Bednorza? "Negocjacje są na ostatniej prostej"

Siatkówka
Szalpuk dołączy do Bednorza? "Negocjacje są na ostatniej prostej"
fot. Cyfrasport
Artur Szalpuk najprawdopodobniej wyjedzie z Polski. Ma spróbować sił w lidze rosyjskiej.

Od kilku tygodni środowisko siatkarskie zastanawia się, dokąd trafi Artur Szalpuk. Po odejściu z PGE Skry Bełchatów mówiło się o Warszawie, Suwałkach czy Zawierciu. Okazuje się jednak, że siatkarz obędzie zupełnie inny kierunek i w przyszłym sezonie dołączy do Bartosza Bednorza i wystąpi w lidze rosyjskiej. Tę informację potwierdził nam agent zawodnika Jakub Michalak.

Szalpuk ma za sobą trudny sezon. Zanim zdążył ustabilizować formę na zadowalającym poziomie, musiał poddać się zabiegowi, by potem pauzować przez kilka tygodni. Co prawda zdołał wrócić do zdrowia i był gotowy do gry w play-offach, lecz zostały one odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

 

Od dłuższego czasu było wiadomo, że ten sezon był ostatnim dla Szalpuka w żółto-czarnych barwach. O pozyskaniu siatkarza marzyły władze Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Problemem był jednak niewystarczający budżet klubu. Wspominano także o Ślepsku Malow Suwałki, ale plany Wojciecha Winnika i jego współpracowników również pokrzyżowały pieniądze.

 

ZOBACZ: Zenit Kazań nie zwalnia tempa! Siatkarski gigant pozyskał doświadczonego środkowego

 

Wygląda na to, że 25-letni przyjmujący o finanse nie będzie musiał się martwić. Ma bowiem trafić do ligi rosyjskiej, która przyciąga siatkarzy nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale także wysokimi wynagrodzeniami. Poinformował o tym komentator Polsatu Sport Jerzy Mielewski za pośrednictwem Twittera.

 


"Szykuje się kolejny ciekawy transfer i spore wyzwanie dla Artura Szalpuka. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie w kolejnym sezonie zagra w Rosji" - napisał. Agent siatkarza potwierdził nam taki rozwój wydarzeń. "Negocjacje z jednym z rosyjskich klubów są na ostatniej prostej" - powiedział Michalak.

 

Oficjalnie nie jest znana nazwa klubu, którego barw będzie bronił Szalpuk. Wiadomo jednak, że niewiele zespołów ma jeszcze nieobsadzone miejsca dla obcokrajowców. Przypomnijmy, że limit zawodników zagranicznych w Rosji wynosi dwóch. Jak udało nam się ustalić, w grę wchodzą więc Fakieł Nowy Urengoj, Biełogorie Biełgorod, Zenit St. Petersburg i Ural Ufa.

 

Szalpuk w swoim sportowym CV ma do tej pory występy w AZS Politechnice Warszawskiej, Czarnych Radom, PGE Skrze Bełchatów i Treflu Gdańsk. Będzie to więc jego pierwszy kontrakt zagraniczny.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie