Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi Iran? Celem igrzyska olimpijskie!

Inne
Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi Iran? Celem igrzyska olimpijskie!
fot. Cyfrasport
Ferdinando De Giorgi znalazł się w gronie kandydatów na selekcjonera reprezentacji Iranu.

Po zwolnieniu Igora Kolakovicia irańska federacja poszukuje nowego szkoleniowca, który mógłby poprowadzić tamtejszą reprezentację. Prezydent Mohammed Reza Davarzani przyznał, że w gronie zainteresowań znalazło się trzech trenerów. Wśród nich jest były selekcjoner reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi.

Kolaković miał poprowadzi Irańczyków jeszcze na igrzyskach olimpijskich. Przesunięcie ich terminu na 2021 rok skłoniło jednak federację do rozwiązania kontraktu z Serbem za porozumieniem stron. Nadszedł czas, by poszukać dla niego godnego następcy.

 

Jak powiedział prezydent Mohammed Reza Davarzani w rozmowie z Radiem Iran, bierze pod uwagę trzech szkoleniowców. "Naszym pomysłem jest utworzenie sztabu złożonego z irańskich techników oraz głównego zagranicznego trenera" - powiedział.

 

Pierwszym z kandydatów jest Julio Velasco, dla którego byłoby to wznowienie kariery trenerskiej. Argentyńczyk w maju 2019 roku, po sezonie spędzonym na ławce Leo Shoes Modeny, zdecydował się bowiem na jej zakończenie. Dodatkowo ma on doświadczenie z irańską siatkówką. Prowadził Persów w latach 2011-2014 dwukrotnie zdobywając z nimi mistrzostwo Azji. W 2011 roku drużyna pod jego wodzą triumfowała w Teheranie, a w 2014 roku w Dubaju.

 

Emerytowany szkoleniowiec szybko jednak odpowiedział na te doniesienia. - Prezydent irańskiej federacji, który jest moim przyjacielem, zaproponował mi objęcie reprezentacji. Odrzuciłem jednak tę ofertę, bo jestem w pełni zaangażowany w pracę z młodzieżą we Włoszech - powiedział Argentyńczyk pełniący funkcję dyrektora technicznego sektora młodzieżowego włoskiej federacji siatkarskiej.

 

ZOBACZ: Siatkówka najbardziej niebezpiecznym sportem? Szokujące wyniki badań

 

Irańczycy kuszą również włoskich szkoleniowców, prowadzących na co dzień najpotężniejsze kluby. Mowa o trenerze Itas Trentino Angelo Lorenzettim oraz sterniku Cucine Lube Civitanova Ferdinando De Giorgim.

 

Poszukiwania i negocjacje nie będą jednak łatwe, bo irańska federacja postawiła dość nietypowy warunek. Zamierza zatrudnić trenera jedynie na sześć miesięcy. Dla Lorenzettiego i De Giorgiego będzie on trudny do spełnienia, bo oznacza konieczność opuszczenia klubu na pół roku.

 

Persowie stawiają sobie jeden cel - igrzyska olimpijskie. Szkoleniowiec ma więc przygotować odpowiednio zespół do imprezy czterolecia i osiągnąć z nią sukces.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze