Matuszek: Najtrudniejsze dni pod względem psychicznym za nami. Motywacja jest podwójna

Piłka nożna
Matuszek: Najtrudniejsze dni pod względem psychicznym za nami. Motywacja jest podwójna
fot. Cyfrasport
Szymon Matuszek w pełni docenia możliwość powrotu do treningu.

- Te najcięższe dni pod względem kondycji psychicznej już za nami. To były indywidualne treningi, rozpiski w domu. Teraz już w grupie siła, wyglądało na to, że mentalnie wszyscy daliśmy radę i teraz już będzie tylko lepiej - powiedział w wywiadzie dla Polsatu Sport kapitan Górnika Zabrze Szymon Matuszek.

 

Piłkarze Górnika Zabrze pozytywnie przebrnęli przez poniedziałkowe testy i od środy wrócili do zajęć na boiskach. Zabrzanie, podobnie jak pozostałe drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej, ostatnie tygodnie spędzili na izolacji, wykonując ćwiczenia w domowych warunkach.

 

Wznowione treningi odbywają się zgodnie z wytycznymi z zachowaniem standardów sanitarnych. Piłkarze są podzieleni na mniejsze grupy, nie korzystają z pomieszczeń klubowych oraz z szatni. Zatem udają się na trening i z treningu prosto do... samochodów.

 

ZOBACZ: 14 klubów PKO BP Ekstraklasy ze zgodą na treningi grupowe

 

- To było niesamowite. To były długie dni pełne oczekiwania. Wszyscy jesteśmy pełni emocji, głodni gry, piłki i rywalizacji. Czy brakuje nam motywacji? Absolutnie. Motywacji nikomu nie można odmówić, jest wręcz podwójna! Te najcięższe dni pod względem kondycji psychicznej już za nami. To były indywidualne treningi, rozpiski w domu. Teraz już w grupie siła, wyglądało na to, że mentalnie wszyscy daliśmy radę i teraz już będzie tylko lepiej - podsumował powrót do treningów specjalnie dla Polsatu Sport kapitan Górnika Zabrze - Szymon Matuszek.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

GórnikTV, TK, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie