Perugia stawia na doświadczenie! Znamy nazwisko nowego rozgrywającego

Siatkówka
Perugia stawia na doświadczenie! Znamy nazwisko nowego rozgrywającego
fot. Cyfrasport
Dragan Travica będzie rozgrywającym zespołu z Perugii.

Znamy nazwisko następcy Luciano De Cecco. Sir Safety Conad Perugia poinformowała, że za rozegranie w zespole w nadchodzącym sezonie będzie odpowiadał doświadczony Włoch chorwackiego pochodzenia Dragan Travica.

Po sześciu latach z klubem rozstał się Luciano De Cecco. Argentyńczyk przyznał, że wcale nie planował zmieniać barw, lecz władze klubu miały nieco inną wizję na budowanie zespołu. Prezes Gino Sirci miał nalegać na zakontraktowanie włoskiego rozgrywającego, by móc skorzystać z obcokrajowców na innych pozycjach.

 

Wybór padł na Travicę, który mimo chorwackiego pochodzenia, od lat reprezentuje barwy Italii. 34-latek ostatnie trzy sezony spędził w Kioene Padwa. Cytowany przez Volleyball.it przyznał, że rozstanie z miastem będzie dla niego trudne, lecz odbiera to jako nowy bodziec.

 

- Perugia jest zawsze głodna zwycięstw, a to jest dla mnie bardzo ważne. Zawsze pracowałem na to, by grać w najlepszych drużynach, więc nie ukrywam ogromnej satyskacji - powiedział.

 

ZOBACZ: Trzech polskich siatkarzy z szansą na kontrakt w Korei!

 

Dyrektor sportowy Perugii Stefano Racine uważa, że Travica idealnie wkomponuje się w zespół. - Jest graczem, który gwarantuje niezawodność i pewność siebie ze względu na swoją charyzmę i doświadczenie. Zbiera wszystkie cechy, których szukaliśmy, aby dobrze poprowadzić zespół. Jestem pewien, że będzie bardzo ważnym punktem zespołu w przyszłym sezonie - powiedział.

 

Travica zwiedził w karierze kilka krajów. Oprócz Włoch występował też w Rosji, Turcji i Iranie. Największe sukcesy osiągał w Cucine Lube Banca Macerata i Biełogorie Biełgorod. Jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich z Londynu, dwukrotnym wicemistrzem Europy, a także medalistą Ligi Światowej.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie