Boniek ostro o nowych przepisach: Nie przyjmiemy tego w Polsce

Piłka nożna
Boniek ostro o nowych przepisach: Nie przyjmiemy tego w Polsce
fot. Cyfrasport
Boniek ostro o nowych przepisach: Nie przyjmiemy tego w Polsce

Zbigniew Boniek skrytykował pomysł FIFA o zmianie przepisów odnośnie zmian podczas meczów piłkarskich. Już niedługo będzie można przeprowadzić nie trzy, ale pięć korekt. Prezes PZPN zapowiedział, że w Polsce to zarządzenie nie zostanie wprowadzone.

W meczach piłkarskich tymczasowo dozwolone jest przeprowadzania pięciu zmian zamiast trzech - poinformowała w piątek FIFA. Zgodę na to wydała IFAB, czyli Międzynarodowa Rada Futbolu. Ten organ odpowiada za przepisy piłkarskie. Zmiana zasad nie obowiązuje automatycznie. Organizatorzy rozgrywek we wszystkich krajach mogą samodzielnie decydować, czy zamierzają zastosować się do tego pomysłu.

 

Wiemy już, że w Polsce taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z "Tuttomercato" stwierdził, że nie zgodzi się na, jak sam określił, populistyczny pomysł.

 

- Nie przyjmiemy tego w polskich rozgrywkach. To nie jest piłka nożna. To bezpodstawna i populistyczna decyzja, przyjęta przez ludzi, którzy nie wiedzą, jak wygląda mecz piłkarski - powiedział.

Zobacz także: W meczach piłkarskich tymczasowo dozwolonych pięć zmian

 

Zmiana przepisów ma pozwolić piłkarzom na płynniejszy powrót do gry. Boniek nie uznaje takiego argumentu.

 

- Absurdalne jest twierdzenie, że chodzi o szalony rytm spotkań. Jaki szalony? Na mistrzostwach świata w 1982 roku wraz z reprezentacją Polski rozegraliśmy siedem meczów w ciągu jednego miesiąca. Wiele z nich było na pełnym słońcu. Wychodziliśmy co trzy dni i mieliśmy dwie zmiany. To było 30 lat temu, bez tych wszystkich postępów w zakresie treningu. Piłka nożna zawsze nagradzała tych, którzy są lepiej przygotowani - dodał.

 

Zmiana przepisów może zostać wprowadzona w rozgrywkach, które już się zaczęły lub dopiero mają ruszyć, a ich termin zakończenia przypada nie później niż 31 grudnia 2020 roku.

 

"Na późniejszym etapie IFAB oraz FIFA zdecydują, czy przedłużyć obowiązywanie zmienionej regulacji" - poinformowano w komunikacie.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze