Polscy sportowcy wracają do treningów w Spale

Inne
Polscy sportowcy wracają do treningów w Spale
fot. PAP
Siatkarze mają pojawić się w Spale 1 czerwca

Od soboty w Spale sportowcy rozpoczynają cykl przygotowań m.in. do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które z powodu pandemii koronawirusa przełożono na przyszły rok - podano na stronie internetowej Centralnego Ośrodka Sportu (COS).

Do Spały już w piątek przyjechali m.in. lekkoatleci i pięcioboiści oraz przedstawiciele innych dyscyplin. Po dwutygodniowej, obowiązkowej izolacji czekają ich teraz testy na koronawirusa. Dopiero wtedy, podzieleni na małe grupy, będą mogli przystąpić do regularnych treningów.

 

ZOBACZ: Polscy lekkoatleci palą się do treningów. Ruszą już 9 maja w Spale?

 

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski zapewnia, że spalski kompleks treningowy jest dobrze przygotowany, ale wszyscy muszą zachować szczególną ostrożność.

 

Treningi w Spale mają przede wszystkim przygotować naszych sportowców do, przełożonych z powodu epidemii na przyszły rok, Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 

Treningi we wszystkich ośrodkach zawieszono w połowie marca. Od soboty sportowcy, głównie kajakarze i wioślarze, rozpoczynają przygotowania w COS w Wałczu. W następnej kolejności mają być otwarte ośrodki w Zakopanem, Cetniewie i Szczyrku.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie