Trzech rozgrywających w klubie? Asseco Resovia znów zaskakuje ekspertów

Siatkówka
Trzech rozgrywających w klubie? Asseco Resovia znów zaskakuje ekspertów
fot. Cyfrasport
Rozgrywający Fabian Drzyzga ma przywrócić Asseco Resovii dawny blask.

Powrót Fabiana Drzyzgi do Asseco Resovii był sporą niespodzianką dla kibiców i siatkarskich ekspertów. Pozyskanie dwukrotnego mistrza świata było tym bardziej zaskakujące, że drużynę budowano wokół młodego rozgrywającego Marcina Komendy, którego miał wspierać doświadczony Paweł Woicki.

Transfer Fabiana Drzyzgi do PlusLigi zaskoczył ekspertów. Wiele osób liczyło, że po dwóch bardzo udanych sezonach w lidze rosyjskiej, sięgnie po niego któraś z klubowych potęg. 30-letni rozgrywający reprezentacji Polski w minionym, przedwcześnie zakończonym sezonie, wywalczył z Lokomotiwem Nowosybirsk mistrzostwo Rosji. Teraz wraca do Asseco Resovii – klubu, w którym grał z sukcesami w latach 2013–17. Na ten temat dyskutowano w studiu magazynu #7strefa.

 

Winiarski o transferze Wlazłego: Być może znów będziemy razem pracowali

 

– Fabian przez te dwa lata musiał pozostawić po sobie pozytywny ślad w Rosji. Gdy jednak rozpoczęto konstruowanie topowych drużyn w lidze rosyjskiej i we Włoszech, to tam go nie ma... Życzyłbym sobie, żeby pierwszy rozgrywający reprezentacji Polski był również pierwszym wyborem europejskich potentatów – powiedział Łukasz Kadziewicz.

 

– Na pewno jest jednym z rozgrywających ze światowego topu, ale są lepsi od niego. Rozgrywający jest mózgiem naszej reprezentacji, choć wiadomo, że patrząc np. na ostatnie mistrzostwa świata, siła tkwiła w drużynie – zaznaczył Damian Dacewicz.

 

– Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem Fabian zagrał swój najlepszy turniej i to był wyśmienity mundial w jego wykonaniu – wtrącił Marcin Lepa.

 

– Mimo wszystko, w czołowych klubach cenieni są inni rozgrywający. Miałem taką nadzieję, że po tym, co pokazał w Rosji, to się zmieni. Myślałem, że może zagrać w czołowym klubie rosyjskim lub włoskim. Fabian powiedział bardzo jasno, że wrócił do Polski, bo tu miał najlepszą ofertę. Być może miał również oferty z innych klubów, ale o tym nie wiemy – dodał Dacewicz.

 

Transfer Drzyzgi do Asseco Resovii był zaskakujący również z innego względu. Zespół budowano wokół młodego, niespełna 24-letniego rozgrywającego Marcina Komendy, którego według nieoficjalnych informacji miał wspierać doświadczony 36-letni Paweł Woicki.

 

Komenda w poprzednim sezonie rywalizował o miejsce w składzie z Kawiką Shojim. Był jednym z niewielu zawodników, z którymi klub chciał nadal współpracować po bardzo nieudanych rozgrywkach. Z Rzeszowa dochodziły sygnały, że to wokół niego będzie budowany skład na kolejny sezon, a Komenda będzie mógł wreszcie zaprezentować pełnię swych umiejętności.

 

Tym razem może się jednak znaleźć się w cieniu Drzyzgi. Nie ulega wątpliwości, że to dwukrotny mistrz świata ma poprowadzić Asseco Resovię do powrotu na czołowe miejsca w PlusLidze. W drużynie z Podkarpacia znajdą się więc dwaj rozgrywający, którzy są w kręgu zainteresowań Vitala Heynena. Przypomnijmy, że właśnie tych dwóch zawodników selekcjoner powołał do kadry na ME 2019; obok Grzegorza Łomacza z PGE Skry Bełchatów wydawali się najpoważniejszymi kandydatami do dwóch miejsc w kadrze na igrzyska olimpijskie.

 

– Opcja powrotu Fabiana sprawiła, że w Rzeszowie jest teraz ciekawa sytuacja. Komenda, Woicki i Drzyzga – trzech rozgrywających w jednym klubie, ponownie przebudowanym i znów z aspiracjami do walki o czołowe pozycje... Mając już teoretycznie zbudowany skład, postanowiono ściągnąć jeszcze dwukrotnego mistrza świata – powiedział redaktor Lepa.

 

Zaskakujące ruchy transferowe Asseco Resovii obserwowaliśmy już w poprzednich latach. Nie przyniosły one jednak powodzenia... Czy tym razem będzie inaczej?

 

– To nie było zaplanowane. Powstaje pytanie, czy w Rzeszowie bazują na często negatywnych doświadczeniach z poprzednich sezonów? Według mnie ta sytuacja pokazuje, że pociąg jedzie, a my do końca nie wiemy, kto nim steruje. Nagle zmieniamy najważniejszą osobę... Czołowe kluby czy reprezentacje budują drużynę wokół rozgrywającego – stwierdził Kadziewicz.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze