Nie tylko Drzyzga! Bieniek również wraca do PlusLigi

Siatkówka
Nie tylko Drzyzga! Bieniek również wraca do PlusLigi
fot.
Mateusz Bieniek ponownie zagra w PlusLidze.

We wtorkowy wieczór Przegląd Sportowy poinformował o niespodziewanym powrocie Fabiana Drzyzgi do Asseco Resovii. Teraz dziennikarze podają, że również Mateusz Bieniek wraca na polskie parkiety. Środkowy będzie bronił barw PGE Skry Bełchatów.

O wypożyczeniu Bieńka do jednego z polskich klubów mówiło się od dłuższego czasu. Siatkarz Cucine Lube Civitanova był na liście życzeń między innymi Resovii i Skry. Jak się okazało, ostatecznie trafi do tej drugiej drużyny. "Zostały tylko formalności" - czytamy na stronie Przeglądu Sportowego.

 

Zdaniem "PS", w swoich szeregach Bieńka widział też Jastrzębski Węgiel. Środkowy najbliższy sezon ma spędzić w Bełchatowie, a następnie wrócić do Lube. W poprzednich rozgrywkach polski siatkarz nie zawsze mógł liczyć na regularne występy z powodu limitu obcokrajowców.


CZYTAJ TEŻ: Hit transferowy! Drzyzga wraca do PlusLigi

 

Wypożyczenie i gra w Skrze ma pomóc Bieńkowi w walce o miejsce w reprezentacji Polski i wyjazd na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Konkurencja na pozycji środkowego w drużynie Vitala Heynena jest spora, a do kadry na japoński turniej załapie się prawdopodobnie trzech zawodników grających "na środku".

 

26-letni Bienek do Lube trafił w 2019 roku. Jeśli chodzi o występy na polskich parkietach, bronił barw ZAKSY Kędzierzyn Koźle i Effectora Kielce. Wraz z kolegami z reprezentacji w 2018 roku sięgnął po złoty medal mistrzostw świata.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze