To już koniec! Wiemy, kto zdobył brąz Tauron Ligi

Siatkarki BKS-u Bostik ZGO Bielsko-Biała sięgnęły po brąz TAURON Ligi

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała trzecią drużyną tego sezonu Tauron Ligi! Siatkarki Bartłomieja Piekarczyka potrzebowały czterech meczów, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tuż za podium rozgrywek znalazły się zawodniczki GROT Budowlanych Łódź.

Przed czwartym meczem o brąz emocje były ogromne. Zawodniczki z Bielska-Białej stały przed szansą na zakończenie tej rywalizacji, jednak łodzianki we własnej hali zawsze są groźnym zespołem. Pewnym było, że każda drużyna da z siebie wszystko.

W pierwszym secie dość szybko na prowadzenie wyszły gospodynie (8:6). Po chwili aż pięć punktów z rzędu zdobyły bielszczanki i to one wyszły na prowadzenie (8:11). Małe serie, dużo obron i pasywnych bloków - tak można opisać tę partię. Nie można jej również odmówić zaciętości. W końcówce dwa skuteczne wybloki łodzianek okazały się kluczowe. Dzięki temu to siatkarki Macieja Biernata wyszły z niej zwycięsko.

Drugi set był podobny do pierwszego. W pewnym momencie znów bielszczanki zbudowały przewagę, która z czasem została zniwelowana. Punkt za punkt i cios za cios - tak wyglądała gra. Nic więc dziwnego, że rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi. Więcej szczęścia sprzyjało zespołowi gości i to on mógł się cieszyć z triumfu.

Po tej porażce w ekipie z Łodzi nastąpiło załamanie. Nie da się bowiem inaczej opisać tego, co wydarzyło się w trzeciej partii. Zawodniczki z Bielska-Białej rozpoczęli od potężnej zaliczki (1:6), która - ku zaskoczeniu chyba wszystkich kibiców zgromadzonych w łódzkiej hali - jeszcze urosła (6:17). "Budowlanym" nic nie wychodziło i musiały szybko zapomnieć o tym secie, jeśli chciały jeszcze coś "zdziałać" w tym meczu.

Choć początkowo wydawało się, że to już koniec (0:3), to dramat w trzecim secie nie złamał łodzianek. Rywalizacja ponownie stała się wyrównana (9:9). Każda z drużyn próbowała "odskoczyć", ale nikt nie zbudował przewagi większej niż dwa punkty. Kolejną nerwową końcówkę znów wygrały bielszczanki i to one mogły cieszyć się z końcowego triumfu i zajęcia trzeciego miejsca w Tauron Lidze!

GROT Budowlani Łódź - BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 24:26, 12:25, 22:25)