Wsparcie kibiców z całego świata nie wystarczyło. Polak przegrał w finale EU Masters

E-sport
Wsparcie kibiców z całego świata nie wystarczyło. Polak przegrał w finale EU Masters
fot. Twitter
To zdjęcie dosłownie "sterroryzowało" internet w ciągu ostatniego dnia.

Akcja, jaka od wczoraj dosłownie rozszalała się na Twitterze, niestety nie przyniosła wymiernych efektów. Drużyna League of Legends z Polakami w składzie przegrała w finale EU Masters. Łukaszowi "Puki Style" Zygmunciakowi i jego K1ck Neosurf kibicowało ponad 6 tysięcy użytkowników Twittera, w tym między innymi Mateusz Klich.

Rozgrywki EU Masters są jednymi z najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w League of Legends na świecie. W fazie pucharowej obserwowaliśmy mistrzów Polski z AGO Rogue oraz wicemistrzów z K1ck Neosurf. W sobotę szansa na biało-czerwony finał została zaprzepaszczona, bowiem AGO przegrało z francuskim LDLC, jednak honor Polski został obroniony dzięki K1ck Neosurf, które w kapitalnym stylu pokonało hiszpańską ekipę Movistar Riders i dotarło do finału.

 

Jankos: Starzeję się jako człowiek. Nie myślę już tylko o grze, ale o innych rzeczach

 

Na Twitterze została zapoczątkowana akcja, w której ludzie masowo zmieniali swoje zdjęcie profilowe na podobiznę "Puki Style" Zygmunciaka, dopisując do tego hasztagi: #POLSKAGUROM i #NoweProfilowe. Wystarczy powiedzieć, że ten pierwszy tag został od wczoraj użyty prawie 7 tysięcy razy i stał się tym samym najpopularniejszym na polskim Twitterze. W akcję kibicowania K1ck Neosurf włączyło się wiele znanych osób, między innymi reprezentant Polski Mateusz Klich. Polaka, który na scenie League of Legends obecny jest praktycznie od samego początku wspierali również zagraniczni kibice - w tym esportowa drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen.

 

 

 

Niesamowity doping internautów z całego świata nie wystarczył - Polacy przegrali wszystkie trzy mapy, choć wynik 0:3 zupełnie nie oddaje tego, co działo się podczas wielkiego finału. Był on bowiem bardzo wyrównany i szczególnie w pierwszych dwóch rozgrywkach K1ck Neosurf długimi momentami przeważało nad przeciwnikami, jednak o zwycięstwie Francuzów za każdym razem decydowały detale. Ostatecznie "Puki Style" i jego koledzy musieli zadowolić się drugim miejscem.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie