Ekipa Polaka najlepsza trzeci raz z rzędu! Jankowski został MVP

E-sport
Ekipa Polaka najlepsza trzeci raz z rzędu! Jankowski został MVP
fot. youtube.com/Polsat Games
Ekipa Polaka najlepsza trzeci raz z rzędu! Jankowski został MVP

G2 Esport po raz trzeci z rzędu mistrzem Europy w League of Legends! W wielkim finale League of Legends European 2020 ekipa Marcina Jankowskiego wygrała bez większych problemów z Fnatic 3:0. Polak został MVP wiosennego splitu.

Rywalizacja z Fnatic (w skład którego wchodzi m.in. inny Polak Oskar Boderek) miała być wyrównana, tymczasem G2 Esports dominowało od początku do końca. Duża w tym zasługa Jankowskiego, który pewnie prowadził swoją drużynę do końcowego zwycięstwa. Hiszpańska ekipa wygrała 3:0 i po raz trzeci z rzędu sięgnęła po mistrzostwo Europy w League of Legends.

 

Podwójnie zadowolony może być Jankowski, który został też wybrany najbardziej wartościowym graczem wiosennego splitu. Stało się tak po raz drugi z rzędu. Polak po ogłoszeniu tej decyzji podziękował kolegom z zespołu.

 

 

Dzięki tej wygranej ekipa Jankowskiego wywalczyła awans na Mid-Season Invitational, czyli drugą imprezę pod względem rangi po mistrzostwach świata. Z powodu pandemii koronawirusa impreza została przełożona na lipiec, a jej lokalizacja nie jest jeszcze znana. Przed rokiem G2 Esport wygrało w finale z Team Liquid 3:0. 

 

W LoL mistrzostwa Europy rozgrywane są dwa razy w roku - tzw. sezon wiosenny i letni. "Jankos" najbardziej wartościowym zawodnikiem został po raz drugi z rzędu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie