Znany sportowiec odebrał sobie życie. Miał 43 lata

Zimowe
Znany sportowiec odebrał sobie życie. Miał 43 lata
fot. PAP
Pavle Jovanovic targnął się na swoje życie w wieku 43 lat.

Zza oceanu napłynęły straszne informacje o samobójstwie znanego amerykańskiego sportowca. Utytułowany bobsleista Pavle Jovanovic odebrał sobie życie, o czym poinformował amerykański komitet olimpijski. Miał 43 lata.

Jovanovic targnął się na swoje życie 3 maja. W przeszłości uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Turynie w 2006 roku oraz mistrzostwach świata 2004, gdzie zdobył brązowy medal.

 

Tragiczna śmierć piłkarza ręcznego. Został potrącony przez ciężarówkę

 

- Jovanovic to prawdziwa legenda. To on wyznaczał nowe trendy, jeśli chodzi o technikę jazdy i poziom koncentracji - napisał w mediach społecznościowych jego były kolega z kadry Steve Mesler.

 

 

Kariera Amerykanina mogła być jeszcze bardziej okazała, ale przed igrzyskami olimpijskimi w 2002 roku w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje i został zawieszony na dwa lata.

 

- Pavle nauczył mnie profesjonalizmu. Byłam z nim w drużynie narodowej przez krótki czas, ale jego podejście i postawa pokazały mi, jak znaleźć się w elicie. Straciliśmy świetnego sportowca - stwierdziła trzykrotna medalistka olimpijska Elana Meyers Taylor.

 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie