Angielska policja obawia się tłumów pod stadionami

Piłka nożna
Angielska policja obawia się tłumów pod stadionami
fot. PAP
Angielska policja obawia się tłumów pod stadionami po wznowieniu Premier League.

Angielska policja obawia się, że w przypadku wznowienia rozgrywek piłkarskich, kibice choć nie będą mogli oglądać spotkań z trybun, to będą gromadzić się w okolicach stadionów, co naruszy zasady wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Rozgrywki Premier League zostały wstrzymane ponad dwa miesiące temu. Nadal nie wiadomo, kiedy mogłyby zostać wznowione, ale trwają w tym kierunku intensywne rozmowy. Obecnie braną pod uwagę datą jest 1 czerwca.

 

- To co nas niepokoi, to że ludzie zaczną się gromadzić. W przypadku takiego spotkania jak Manchester City - Liverpool nie mam wątpliwości, że pojawią się tłumy - powiedział komendant policji w Manchesterze Ian Hopkins.

 

ZOBACZ: Gwiazdor Tottenhamu zaatakowany. Padł ofiarą napadu

 

Mecze mają się odbywać przy pustych trybunach, ale prawdopodobnie na obiektach klubów, a nie neutralnych stadionach, co na pewnym etapie brano pod uwagę.

 

- Żyjemy w trudnych czasach i kwestie zdrowia publicznego są priorytetowe. Duże skupiska ludzi, w których nie będą utrzymywane zasady dystansu społecznego mogą powodować problemy - podkreślił Hopkins.

 

Wielka Brytania jest najmocniej dotkniętym pandemią krajem w Europie. Zanotowano tam ponad 229 tys. zakażeń koronawirusem i ponad 33 tys. zgonów.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie