Hamilton najbogatszym sportowcem na Wyspach Brytyjskich

Moto
Hamilton najbogatszym sportowcem na Wyspach Brytyjskich
fot. PAP/EPA

Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton jest najbogatszym sportowcem na Wyspach Brytyjskich – wynika z raportu opublikowanego przez dziennik „The Sunday Times”. Jego majątek wyceniany jest na 224 mln funtów.

Hamilton, który w 2018 roku podpisał kontrakt z zespołem Mercedesa opiewający na 40 mln funtów rocznie, ma również potężne dochody z kontraktów reklamowych.

 

Jak podaje dziennik w 2019 roku zgromadzony przez niego majątek po opłaceniu wszystkich podatków wzrósł o 37 mln funtów.

 

Na drugiej pozycji listy najbogatszych jest golfista Rory McIlroy, którego majątek jest wyceniony na 170 mln funtów. Zanotował on znaczny awans dzięki temu, że w 2019 roku po raz pierwszy od czterech lat powrócił na szczyt światowego rankingu golfa.

 

ZOBACZ: Z McLarena do Ferrari! Włosi wybrali następcę Vettela

 

Trzecie miejsce zajmuje piłkarz z Walii Gareth Bale, który zarabia 350 tysięcy funtów tygodniowo po opodatkowaniu w madryckim Realu. Bale został „wyceniony” na 114 mln funtów i jest na czele listy najbogatszych, którzy jeszcze nie ukończyli 30 lat.

 

W rankingu „młodych bogaczy” znalazł się także bokser Anthony Joshua z majątkiem ocenianym na 107 mln funtów. Swoje notowania finansowe zdecydowanie poprawił po dwóch wygranych pojedynkach z Andym Ruizem Jr, po których na jego konto wpłynęło 78 mln funtów.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie