Puki Style o szalonej akcji kibiców: Nie mogłem zasnąć do 7 nad ranem

E-sport
Puki Style o szalonej akcji kibiców: Nie mogłem zasnąć do 7 nad ranem
fot. Facebook
To zdjęcie Puki Style podbiło internet.

Kilka dni temu Łukasz "Puki Style" Zygmunciak niespodziewanie stał się gwiazdą internetu. Jak zareagował na niesamowite wsparcie, które otrzymał przed finałem EU Masters? O tym opowiedział w rozmowie z Michałem „Avahirem” Kudlińskim z kanału Polsat Games. Poniżej przedstawiamy najciekawsze fragmenty rozmowy.

Avahir: Czy miałeś moment, w którym stwierdziłeś, że jest to obłędne?

 

Puki Style: Dla mnie obłędne było już to, że Ocelote to wrzucił. Gdy zobaczyłem większość drużyn, które poustawiały sobie moją twarz czy mój biceps na zdjęcie profilowe, stało się to niesamowite, dziwne i nierealne. Byłem po prostu w szoku.

 

Czy wpłynęło to na twój performance w finale?

 

Wpłynęło to na mnie dobrze, ponieważ wyzbyłem się jakiegokolwiek stresu. Jedyne, co mogło mieć negatywny wpływ na mnie, to fakt, że po tej akcji nie mogłem zasnąć do 7 czy 8. Wstałem około 13-14. Więc myślę, że mogło to wpłynąć negatywnie, ale jeśli w ogóle - to w jakimś minimalnym stopniu.

 

Skąd ta fascynacja LoL? Czemu po 10 latach dalej nie chcesz odłożyć tej gry w kąt?

 

Szczerze? Sam nie wiem. Granie sprawia mi frajdę. Może to dlatego, że nie „przepalam” się jak niektórzy. Wiele osób po porażce od razu łapie dół i przestaje grać, krótko mówiąc - stopuje. Osobiście dążę do tego, żeby w końcu wygrywać na tego Woolite’a. Może byłoby inaczej, gdybym cały czas z nim wygrywał. Po prostu bawię się tą grą i odczuwam radość grając 5v5.

 

Oprócz stażu jesteś też jednym z najstarszych zawodników biologicznie na polskiej scenie. Myślisz o czymś takim jak emerytura? Czy po prostu póki grasz, to grasz?

 

Prawdopodobnie będę grać do tego momentu, kiedy uznam, że nie jestem już w stanie rywalizować z najlepszymi graczami. Jeśli chodzi o wiek e-sportowca, teoretycznie mój obliguje mnie już do odchodzenia na emeryturę. Jednakże kiedy ja zaczynałem grać w tę grę, miałem jakieś 17 lat. W wieku 19-20 lat mówiło się o tym, że już trzeba kończyć. Dla mnie osobiście wyznacznikiem profesjonalnego grania w tej kwestii są ludzie z CS’a. Nie oszukujmy się, bo to też jest gra wymagająca poświęcenia, refleksu, zaangażowania. Jeśli są osoby, które mają ponad 30 lat i rywalizują na najwyższym poziomie, jak chociażby Taz, Neo czy f0rest, który jest geniuszem CS’a, to myślę, że w LoL też będą takie osoby. Nawet Faker ma już 24 lata, więc nie jest młodzieniaszkiem. Joker – osoba, która w wieku 28 lat dopiero doszła do LCK to żywy dowód, że można. Osobiście nie czuję, żeby to cokolwiek zmieniało. Dużo osób mówi, że wiek to tylko motywacja, więc myślę, że dalej będę to robić, dopóki mam tę siłę.

 

Plany na teraz?

 

W maju na pewno będę grał trochę mniej. Jest to moment, żeby nie wypalić się przed kolejnym sezonem. Nie mówią o odstawieniu Ligi, ale oczywiście pogram też trochę w Valorant, bo trzeba spróbować tej gry.

 

Jak się czujesz z tym całym medialnym szumem, również tego głównego nurtu medialnego?

 

Ciągle widnieje uśmiech na mojej twarzy. Bardzo miło się to ogląda i czyta różne pozytywne komentarze na mój temat.

 

Nie ma wywiadów bez kontrowersji. Proste pytanie: jeden region overrated, a także jeden underrated z tych, które pojawiły się na EU Masters. Na którym miejscu w Europie umieściłbyś Ultraligę po tym turnieju?

 

Overrated – Hiszpania. Przynajmniej pod względem Giants. Z kolei Everest pokazało się bardzo dobrze, więc myślę, że jest to silny region. Mimo tego uważam, że jest overrated, bo każdy uważał ich za pretendentów do zwycięstwa. Wydawało mi się, że Francja i Niemcy byli silniejsi. Jeśli chodzi o region underrated - Polska! Zarówno my, jak i AGO pokazaliśmy pazur, więc wydaję mi się, że to nasza liga była najmniej doceniana.

 

Jakieś przemyślenia na sam koniec, po tym intensywnym weekendzie?

 

Dziękuje wszystkim kibicom e-sportu, bez podziału na sympatie. Jest to dla nas ważne, bo bez was nie ma nas. My jako gracze kochamy was za to, co robicie i wierzymy, że będziecie robić to dalej!

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

Michał Kudliński, IB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie