Bundesliga: TSG Hoffenheim - Hertha BSC. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Przed przerwą spowodowaną epidemią koronawirusa obie drużyny spisywały się bardzo przeciętnie. Hoffenheim nie wygrało w Bundeslidze żadnego z ostatnich pięciu spotkań. Natomiast Hertha w tym samym czasie tylko raz wywalczyła komplet punktów. Nie błyszczał też Krzysztof Piątek, który w barwach berlińskiego klubu strzelił zaledwie dwie bramki, w tym jedną w krajowym pucharze. Relacja na żywo z meczu TSG Hoffenheim - Hertha BSC na Polsatsport.pl.

Oczy całego sportowego świata będą w ten weekend zwrócone na Niemcy, gdzie mimo pandemii koronawirusa wznowiona zostanie rywalizacja w Bundeslidze. Jeśli okaże się, że rozgrywki nie stanowią zagrożenia dla zdrowia publicznego, to inni mogą ruszyć za niemieckim przykładem. Niemal cały sportowy świat od marca praktycznie stoi w miejscu. Koronawirus doprowadził m.in. do przełożenia na przyszły rok igrzysk olimpijskich oraz piłkarskich mistrzostw Europy i Ameryki Południowej.

 

Zobacz także: Hajto o restarcie Bundesligi: Kanclerz Merkel nie mogła tego zignorować

 

We Francji, Holandii oraz Belgii piłkarskie sezony już przedwcześnie zakończono. W Polsce powrót na boiska zaplanowany jest za dwa tygodnie, a w mocno dotkniętych pandemią Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii wciąż nie ma konkretnej daty wznowienia rozgrywek.

 

W Bundeslidze mecze rozgrywane będą pod wieloma warunkami. Przede wszystkim przy pustych trybunach, a piłkarze i inni uczestnicy muszą zachować szczególne środki ostrożności. Zawodnicy mają zakaz plucia, wspólnego wbiegania na boisko, powitania przez uścisk dłoni, przybijania "piątek" czy przytulania się po strzeleniu bramki. W takich przypadkach wolno jedynie zetknąć się łokciami lub butami. Rezerwowi i sztab trenerski będą musieli mieć założone maski.

 

10 maja były bramkarz reprezentacji Niemiec - Jens Lehmann zajął wolne po Jurgenie Klinsmannie miejsce w radzie nadzorczej Herthy. Lehmann ma odpowiadać w klubie z Berlina za sprawy sportowe. Klinsmann, inny znakomity w przeszłości niemiecki piłkarz, został zwolniony z obowiązków w radzie nadzorczej Herthy w połowie lutego - kilka dni po tym jak zrezygnował ze stanowiska trenera tego zespołu.

 

WYNIKI I TABELA BUNDESLIGI

 

Relacja na żywo z meczu TSG Hoffenheim - Hertha BSC na Polsatsport.pl. Początek od godziny 15:30.

A.J. Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze