Dwaj piłkarze Parmy zakażeni koronawirusem

Piłka nożna
Dwaj piłkarze Parmy zakażeni koronawirusem
fot. PAP
W organizmach dwóch piłkarzy Parmy wykryto obecność koronawirusa.

Włoski klub – Parma FC poinformował w oficjalnym komunikacie, że jego dwaj zawodnicy są zakażeni koronawirusem. Obaj piłkarze zmagający się z chorobą, przechodzą ją bezobjawowo.

Klub z regionu Emilia-Romania jest pierwszym przedstawicielem Serie A, który ogłosił, że w poniedziałek rozpoczyna zgrupowanie i wznawia grupowe treningi. Parma jednocześnie zobowiązała się przestrzegać wszystkich postanowień protokołu bezpieczeństwa opracowanego przez włoski rząd i FIGC.

 

Od poniedziałku (18 maja) około 50 osób, w tym 28 zawodników Parmy, zostanie skoszarowanych w ośrodku Collecchio. Jest to zgrupowanie związane z planowanym na połowę czerwca wznowieniem sezonu Serie A.

 

Parma przeprowadziła wśród swoich pracowników, w tym piłkarzy, dwie tury testów na obecność koronawirusa. W przypadku dwóch piłkarzy pierwszy wynik był pozytywny. Z kolei drugi test dał wynik negatywny. Decyzją klubowych lekarzy ta dwójka zawodników została odizolowana.

 

Piłkarze Herthy złamali przepisy. Wszystko przez... radość z goli

 

- W sobotę okazało się, że zdecydowana większość członków drużyny miała wynik negatywny w dwóch testach na obecność Covid-19 wykonanych w ciągu 24 godzin. Dwóch zawodników, którzy uzyskali pozytywny wynik w pierwszym wymazie i negatywny w drugim, została odizolowana od drużyny – czytamy w oświadczeniu klubu.

 

- Piłkarze są w świetnej formie fizycznej i mają żadnych objawów. Zostali umieszczeni w izolacji, a ich stan zdrowia jest stale monitorowany – kontynuuje Parma w komunikacie.

 

Rozgrywki we Włoszech, podobnie jak większości innych w Europie, zostały przerwane ze względu na pandemię w połowie marca. W Italii potwierdzono już ponad 224 tysiące przypadków zakażenia koronawirusem. Na chorobę COVID-19 zmarło prawie 32 tys. ludzi.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze