Gwiazda Perugii zagra w Rzeszowie? Włoskie media wieszczą hitowy transfer!

Siatkówka
Gwiazda Perugii zagra w Rzeszowie? Włoskie media wieszczą hitowy transfer!
fot. Cyfrasport
Filippo Lanza dwa ostatnie sezony spędził w Perugii.

Włoskie media informują, że Filippo Lanza może wkrótce rozstać się z ekipą Sir Safety Perugia. Jeden z tamtejszych portali stwierdził nawet, że 29-letni przyjmujący może w przyszłym sezonie trafić do... Asseco Resovii.

Gian Luca Pasini poinformował ostatnio na swym blogu, że właściciel Perugii Gino Sirci nie chce już Filippo Lanzy w tej drużynie. Jeśli obaj panowie nie dojdą do porozumienia, doświadczony włoski przyjmujący będzie musiał zmienić barwy klubowe. Według portalu ivolleymagazine.it możliwym kierunkiem jest... Polska, a dokładnie Asseco Resovia, którą poprowadzi trener Alberto Giuliani.

 

W Rzeszowie na pozycji przyjmującego w przyszłym sezonie mają zagrać Nicolas Szerszeń, Rafał Buszek oraz reprezentant Słowenii Klemen Cebulj. Czy znajdzie się więc miejsce dla Lanzy, a przede wszystkim, czy klub z Rzeszowa stać na sprowadzenie kolejnej gwiazdy? A może wypada potraktować tę informację jak kolejną transferową plotkę?

 

Wielki transfer Asseco Resovii potwierdzony

 

Filippo Lanza (rocznik 1991) w ekipie Sir Safety Perugia gra od 2018 roku. Wcześniej przez lata występował w Trentino Volley, którego jest wychowankiem. Od 2012 roku gra w drużynie narodowej, z którą osiągnął wiele sukcesów, ze srebrnym medalem igrzysk olimpijskich w Rio (2016) na czele.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie