Muzaj bliski podpisania kontraktu

Siatkówka
Muzaj bliski podpisania kontraktu
fot. PAP
Muzaj bliski podpisania kontraktu. Chce zostać w lidze rosyjskiej.

Maciej Muzaj jest na drodze do finalizacji kontraktu z nowym klubem na przyszły sezon. Jak podaje menager Andrzej Grzyb, siatkarz zagra w rosyjskim zespole - Maciek podpisze umowę z Uralem Ufa. Prezes klubu dostał zielone światło od mera na temat budżetu na kolejny sezon. Uzgodniliśmy wszystkie warunki i w poniedziałek finalizujemy rozmowy - powiedział agent zawodnika.

Od kilku tygodni pojawiały się spekulacje na temat klubu, do którego ma trafić Muzaj. Pojawiały się głównie drużyny Kuzbass Kemerowo, Ural Ufa. To właśnie w tym drugim zobaczymy Polaka w rozgrywkach 2020/2021. Dodatkowo kontrakt siatkarza ma opiewać na większą kwotę, niż ten w poprzednim sezonie w Gazpromie-Jugra Surgut.
 
- Nie jest to może kwota, o jakiej myśleliśmy na początku, ale wobec epidemii koronawirusa wszystkie kontrakty poszły w dół. W Polsce Maciej nie mógłby liczyć na umowę w tej wysokości - dodaje Grzyb w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.
 
 
Muzaj ma za sobą kapitalny sezon w lidze rosyjskiej. Był najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu zasadniczego. Zdobył aż 436 punktów. Nie dziwi fakt, że Polakiem zainteresowanych było kilka klubów Superligi.
 
- Rozmawialiśmy z Uralem, Kuzbassem Kemerowo i Fakiełem Nowy Urengoj. W Kemerowie wstrzymano rozmowy transferowe, a klub nadal nie wie, jaki będzie miał budżet. Uznaliśmy, że nie możemy dłużej czekać - stwierdził menager siatkarza.
 
Prócz rosyjskich ekip, Muzaja w swoich szeregach widzieli także przedstawiciele VERVY Warszawa Orlen Paliwa. Stołeczny klub złożył siatkarzowi konkretną ofertę, jednak ostatecznie atakujący oznajmił, że woli kontynuować grę w Rosji.
 
Ufa w zeszłym sezonie zajęła 12. miejsce po rundzie zasadniczej. W kolejnym sezonie cele są znacznie wyższe i Polak ma pomóc w ich realizacji. W 2013 roku rosyjski klub wywalczył wicemistrzostwo Rosji i zajął drugie miejsce w Pucharze Challenge.
NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie