MotoGP układa kalendarz. "Rundy poza Europą tylko z kibicami"

Moto
MotoGP układa kalendarz. "Rundy poza Europą tylko z kibicami"
fot. PAP
Zeszłoroczna rywalizacja na torze Jerez

Prezes Dorna Sports Carmelo Ezpeleta poinformował, że na początku września zapadnie decyzja, dotycząca organizacji rund poza Europą. - Pojedziemy do Azji, jeśli możliwe będzie przeprowadzenie wyścigów z udziałem widzów - zapowiedział.

Tegoroczny sezon MotoGP nie zdążył się na dobre rozpocząć, a zawodnicy królewskiej klasy nie przejechali żadnego wyścigu. W Katarze - jedynym Grand Prix, które odbyło się w tym sezonie, wystartowali wyłącznie motocykliści klasy Moto 2 i Moto 3.

 

Istnieje jednak nadzieja, że zawodnicy już niedługo staną na polach startowych, bowiem Dorna pracuje nad zaktualizowaniem tegorocznego kalendarza. Sezon miałby rozpocząć się w lipcu na torze Jerez w Hiszpanii, a obecnie wymagana jest tylko ostateczna zgoda tamtejszego rządu.

 

Zobacz też: Biesiekirski: Debiut w MŚ w 2021 roku

 

Aktualny plan zakłada przeprowadzenie dwunastu lub trzynastu wyścigów w Europie w okresie od lipca do listopada.

 

- Jeśli wyjazd poza Europę będzie możliwy, wtedy przeniesiemy się do Azji i Ameryki od listopada do połowy grudnia. Być może na początku września będziemy mogli ogłosić, czy pozaeuropejskie wyścigi odbędą się, czy nie - wyjaśnił Ezpeleta.

 

Jak zapowiedział, wyjazd do Azji uzależniony jest od możliwości przeprowadzenia wyścigów z udziałem widzów. Chodzi o kwestie finansowe.

 

- Obecnie rozmawiamy z organizatorami, aby dowiedzieć się, czy jest to możliwe - dodał.

 

Wyścigi w Europie odbędą się bez udziału fanów, przynajmniej na początku rywalizacji.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie