Czy kluby z Radomia przystąpią do rozgrywek?

Siatkówka
Czy kluby z Radomia przystąpią do rozgrywek?
fot. Cyfrasport
Nowy poziom finansowania pozwoli siatkarzom z Radomia przystąpić do rozgrywek PlusLigi.

"Nowy poziom finansowania, choć niższy, pozwoli nam zbudować drużyny i przystąpić do rozgrywek" – napisały radomskie kluby w specjalnym oświadczeniu. Na początku maja władze miasta zmieniły system stypendialny dla klubów sportowych.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła włodarzy wielu miast do szukania oszczędności. Ma to wpływ na finansowanie klubów sportowych. Taka sytuacja ma miejsce również w Radomiu, gdzie system stypendialny uległ zmianie. Siatkarze Cerrad Enea Czarnych i piłkarze RKS Radomiak mają otrzymać 80% dotychczasowych dotacji, a koszykarze klubu HydroTruck i siatkarki E.Leclerc Radomki ok. 60-70%.

 

Zobacz także: Mniejsze wsparcie dla siatkarskich klubów z Radomia

 

Kluby z tego miasta przyjęły to ze zrozumieniem. RKS Radomiak Radom, Cerrad Enea Czarni Radom, Hydrotruck Radom, E.Leclerc Radomka Radom, RKP 1926 Broń Radom oraz Akademia Piłki Ręcznej Radom wydały wspólne oświadczenie. Oto jego treść:

 

"Przez lata wspólnie budowaliśmy sportowy wizerunek Radomia. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu sponsorów, wielu oddanych ludzi i władz miasta - poprzez system stypendialny, który daje klubom stabilną podstawę funkcjonowania. Dzisiaj znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, która nie pozostanie bez wpływu na działalność klubów sportowych.

 

W związku z panującą pandemią i kryzysem miejskich finansów, władze miasta zaproponowały zmiany w systemie stypendialnym. Propozycje te powstały w konsultacjach z klubami. Nowy poziom finansowania, choć niższy, pozwoli nam zbudować drużyny i przystąpić do rozgrywek. Jest to kompromis pomiędzy potrzebami klubów, a możliwościami finansowymi miasta. W samorządzie, podobnie jak i w sporcie, trzeba szukać oszczędności. Wiemy, że zarówno my, jak i samorząd stoi przed ogromnym wyzwaniem, z którym wspólnie musimy sobie poradzić.

 

Wierzymy, że w przyszłości, gdy powróci normalność, wrócimy do rozmów i być może wyższego poziomu finansowania. Dzisiaj jednak wspólnie, jako przedstawiciele najważniejszych klubów w Radomiu, prosimy radnych, którzy na najbliższej sesji pochylą się nad projektem uchwały, o jej przyjęcie w zaproponowanym kształcie. Każda zmiana i każdy tydzień opóźnienia w przyjęciu uchwały utrudni nam przygotowanie do następnego sezonu. Wierzymy, że nasze kluby nadal będą dostarczać kibicom wielu pozytywnych emocji i będą promować Radom."

RM, Polsat Sport/wksczarni.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze