Legia straci dyrektora sportowego? Chcą go Grecy

Piłka nożna
Legia straci dyrektora sportowego? Chcą go Grecy
fot. CyfraSport
Dariusz Mioduski z Radosławem Kucharskim

Być może już wkrótce Legia Warszawa będzie musiała poszukać nowego dyrektora sportowego. Wszystko dlatego, że grecki PAOK Saloniki jest zainteresowany zatrudnieniem pracującego w stolicy Radosława Kucharskiego.

Jak poinformował profil "Grecka Piłka", PAOK Saloniki jest zainteresowany zatrudnieniem dyrektora sportowego Legii Warszawa Radosława Kucharskiego. Polak ma znajdować się na liście szefów czołowego greckiego klubu, którzy szukają nowego kierownika pionu sportowego. Dla Kucharskiego nie byłaby to pierwsza zagraniczna przygoda, bo w 2017 roku przez kilka miesięcy pracował jako szef siatki skautów na Europę Środkowo-Wschodnią w słynnym Manchesterze United.

 

PAOK to aktualny mistrz Grecji i zdobywca Pucharu Grecji. W trwającym sezonie ligowym zajmuje w tabeli drugie miejsce, tuż za Olympiakosem Pireus. Piłkarzem drużyny jest Polak Karol Świderski.

 

Jeśli zainteresowanie klubu z Salonik jest poważne, to... trudno się jemu dziwić. Kucharski może pochwalić się odkryciem m.in. Ondreja Dudy, Jarosława Niezgody, Radosława Majeckiego czy Sebastiana Szymańskiego. Tylko na tym kwartecie warszawski klub zarobił łącznie 20 mln euro, czyli blisko 90 mln zł.

 


Przed opuszczeniem Legii w 2017 roku Kucharski był jej skautem przez dziesięć lat. Następnie objął stanowisko dyrektora ds. skautingu. We wrześniu 2018 roku został oficjalnie dyrektorem sportowym. Jego poprzednikiem na Łazienkowskiej był Chorwat Ivan Kepcija, a jeszcze wcześniej - Michał Żewłakow.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje obecnie pierwsze miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie