"Nie ma miejsca na ukrycie, Jonny". Błachowicz odpowiada na zaczepkę mistrza UFC

Sporty walki
"Nie ma miejsca na ukrycie, Jonny". Błachowicz odpowiada na zaczepkę mistrza UFC
fot. Polsat Sport
Błachowicz odpowiada na zaczepkę mistrza UFC

Mistrz UFC prowokuje, Polak odpowiada. - Nie ma miejsca na ukrycie, Jonny - pisze Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB) na Twitterze w odpowiedzi na wcześniejszego tweeta Jona Jonesa (26-1-1NC, 10 KO, 6 SUB).

Zaczepki słowne pomiędzy fighterami trwają od dawna. Już w lutym, po znokautowaniu Coreya Andersona, Polak rzucił wyzwanie Jonesowi, a ten był gotowy na zestawienie ze zwycięzcą. - Absolutnie na to zasłużył - stwierdził.


Kilka tygodni później Amerykanin opublikował post, w którym jednoznacznie podkreślił, że chce się bić z Błachowiczem.


- Jeżeli jesteś mistrzem, to musisz szukać sobie nowych wyzwań, świeżego mięsa, na każdej ziemi. Czas chyba rozdziewiczyć kogoś z Polski. Tego jeszcze nie robiłem - napisał na Twitterze.


W ostatnim czasie dużo mówiło się o przejściu Jonesa do wyższej dywizji, w której miałby się zmierzyć z Francisem Ngannou. Jednak wszystko wskazuje na to, że do pojedynku nie dojdzie, co jest dobrą wiadomością dla Błachowicza.

 

Zobacz też: Jotko: Błachowicz jest blisko pasa. Teraz moja kolej

 

W czwartek mistrz wagi półciężkiej poinformował o rozpoczęciu negocjacji z amerykańską organizacją.


- Nawet przed dyskusją o liczbach, UFC było niechętne do większej wypłaty za superwalkę z Francisem oraz przejście do wagi ciężkiej. Powiedziano mi, że może zarobiłbym więcej z PPV - napisał, dodając że rozważa nawet przejście na emeryturę. Po kilku godzinach zmienił jednak zdanie.


- Miałem czas, by o tym pomyśleć i jestem już mniej emocjonalny. Jest mi smutno, że UFC nie widzi wartości w mojej walce z najstraszniejszym zawodnikiem wagi ciężkiej na świecie. Jan, wydaje mi się, że jesteś następny - napisał.

 


Na odpowiedź Błachowicza nie trzeba było długo czekać.


- Najpierw próbujesz ukryć się w więzieniu, a potem chcesz zmienić kategorię wagową. Naprawdę robisz wszystko, co możesz, aby uniknąć swojego przeznaczenia, ale nie ma miejsca na ukrycie Jonny. Oto Jan - odpisał Polak.

 

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie