Kubańska grupa się powiększa! Nowy atakujący Cucine Lube

Siatkówka
Kubańska grupa się powiększa! Nowy atakujący Cucine Lube
fot. PAP
Marlon Yant od przyszłego sezonu będzie bronił barw Cucine Lube Civitanova.

Grupa siatkarzy kubańskiego pochodzenia w Cucine Lube Civitanova oficjalnie się powiększyła. Dołączył do niej młody atakujący Marlon Yant.

19-letni Yant przeniesie się do Italii z francuskiego Chaumont 52, gdzie spędził jeden sezon. Wcześniej bronił barw kubańskiego Villa Clara. Kubańczyk powinien zostać dobrze przyjęty w nowym klubie. W Cucine Lube od dłuższego czasu występują bowiem jego rodacy Osmany Juantorena, Robertlandy Simon i Yoandry Leal.

 

Klub z Civitanovy ogłosił transfer dokładnie w dniu urodzin siatkarza.

 

- Cieszę się, że mogę ogłosić mój transfer do Cucine Lube akurat w tym dniu - powiedział siatkarz cytowany przez portal Volleyball.it. - Jestem szczęśliwy, że będę mógł występować u boku takich mistrzów, jak Simon, Juantorena czy Leal. Oni byli dla mnie przykładem, gdy rozpoczynałem swoją siatkarską przygodę - dodał.

 

ZOBACZ: Wielki transfer z PlusLigi! Atakujący przenosi się do włoskiego giganta

 

O miejsce w wyjściowej szóstce Yant będzie walczył z byłym siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn Janem Hadravą, którego przenosiny ogłoszono 12 maja. 

 

Cucine Lube zakończyło poprzedni sezon na pierwszym miejscu w tabeli. W związku z pandemią koronawirusa i przedwczesnym przerwaniem rozgrywek nie przyznano jednak zespołowi tytułu mistrza Włoch. W tej samej edycji rozgrywek podopieczni Ferdinando de Giorgiego wywalczyli Puchar Włoch.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze