Znamy datę inauguracji La Liga. "Rząd dał zielone światło"

Piłka nożna
Znamy datę inauguracji La Liga. "Rząd dał zielone światło"
fot. PAP
Według doniesień hiszpańskich mediów, rozgrywki hiszpańskiej La Liga mają zostać wznowione 8 czerwca.

Według doniesień hiszpańskich mediów, rozgrywki La Liga mają zostać wznowione 8 czerwca. Hiszpański rząd dał przyzwolenie na uprawianie sportu na zawodowym poziomie. To kolejne czołowa liga w Europie po Bundeslidze, która niebawem dokończy sezon.

Po konsultacjach ministerstwa sportu z ministerstwem zdrowia, podjęto decyzję o pozwoleniu władzom La Liga na dokończenie sezonu. Wznowienie rozgrywek miałoby nastąpić 8 czerwca. W Hiszpanii trwa obecnie trzecia faza procesu łagodzenia obostrzeń.

 

Zobacz także: Iwanow: Byłem nieco rozczarowany sparingową atmosferą Bundesligi

 

Premier Hiszpanii zaznaczył, że La Liga wróci w warunkach zapewniających maksymalne bezpieczeństwo sanitarne dla wszystkich uczestników, a presja wznowienia rozgrywek wzięła się z powodu "olbrzymiego zainteresowania futbolem w kraju" - jak sam zaznaczył, cytowany przez hiszpański portal cope.es.

 

Po niemieckiej Bundeslidze, liga hiszpańska jest drugą topową w Europie, która postanowiła wrócić do gry w dobie pandemii koronawirusa. Mecze będą rzecz jasna odbywać się bez publiczności. Przypomnijmy, że zmagania w Primera Division zostały wstrzymane po 27. kolejkach. Liderem tabeli jest FC Barcelona z dwoma punktami przewagi nad Realem Madryt.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze