Zieliński: Zagraliśmy ze zbyt dużym respektem dla Legii

Wypowiedź strzelca honorowego gola dla gospodarzy - Pawła Zielińskiego.

- Na pewno zagraliśmy zbyt bojaźliwie, mieliśmy za duży respekt do rywala - powiedział Paweł Zieliński, strzelec jedynego gola dla Miedzi Legnica w spotkaniu 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski z Legią Warszawa (1:2).

Szymon Rojek: Po bramce na 1:2 pewnie odżyły wasze nadzieje, ale przez ponad 80 minut Legia was zdominowała. Liczyliście na więcej?

Paweł Zieliński: Na pewno tak. Po tak długiej przerwie forma Legii, jak i nasza, była dużą niewiadomą. Liczyliśmy, że uda nam się sprawić niespodziankę. Z rezultatu nie jesteśmy zadowoleni, bramkę zdobyliśmy dopiero po czerwonej kartce Legii. Na pewno zagraliśmy zbyt bojaźliwie, ze zbyt dużym respektem. Chociaż wiadomo, graliśmy z Legią...

Czerwona kartka Igora Lewczuka to był moment, gdy wyzbyliście się bojaźni?

Nie mieliśmy już nic do stracenia. Zostało kilkanaście minut i ruszyliśmy odważnie do przodu. Czerwona kartka pomogła, bo było o jednego rywala mniej. To był pierwszy mecz po tej przerwie, z siłami było różnie, tak u nas, jak i u nich. Ale na pewno liczyliśmy na więcej.

Skrót meczu Miedź Legnica - Legia Warszawa (WIDEO)

Na boisku brakowało wam czucia piłki?

Na pewno z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej. Trening to nie mecz i na pewno meczami będziemy dochodzić do formy optymalnej. Pozostała nam tylko liga - na początek trzy ciężkie spotkania, które dużo wyjaśnią.