Brutalny faul i czerwona kartka dla Lewczuka! (WIDEO)

Brutalny faul Igora Lewczuka na Omarze Santanie

We wtorkowym meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Miedzią Legnica i Legią Warszawa, w końcówce spotkania doszło do fatalnie wyglądającej sytuacji z udziałem Igora Lewczuka oraz piłkarza gospodarzy Omara Santany. Ten pierwszy, wyraźnie spóźniony, brutalnie sfaulował rywala, otrzymując czerwoną kartkę.

Do sytuacji doszło w 80. minucie rywalizacji, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0 dla warszawian. Wówczas legniczanie wyszli z kontratakiem, a ich akcję przerwał Lewczuk. Niestety, doświadczony defensor brutalnie sfaulował Santanę, następując z impetem na jego nogę. Poszkodowany długo zwijał się na murawie z bólu, po czym został zniesiony do szatni i przetransportowany do szpitala.

Lewczuk otrzymał za to niebezpieczne zagranie czerwoną kartkę - w pełni zasłużenie. Sam zainteresowany nie śmiał protestować, będąc świadomym swojego czynu.

Transmisje spotkań Totolotek Pucharu Polski w Polsacie Sport.