Gol Polaka w 2. Bundeslidze

David Blacha zdobył bramkę dla VfL Osnabruck w wygranym 2:0 meczu z Greuther Furth. Klub polskiego pomocnika występuje w 2. Bundeslidze.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa do gry wróciła nie tylko Bundesliga, ale także 2. Bundesliga. W wyjazdowym meczu 28. kolejki VfL Osnabruck pokonał 2:0 SpVgg Greuther Furth, a do siatki trafił urodzony w Niemczech, lecz posiadający polski paszport David Blacha. To jego trzecia bramka w tym sezonie.

Blacha, który był kapitanem VfL Osnabruck, rozegrał 53 minuty. Co ciekawe, na ławce Osnabruck znalazł się Marcos Alvarez, który wkrótce dołączy do Cracovii.

Klub Polaka w tabeli 2. Bundesligi zajmuje obecnie dwunaste miejsce. Liderem jest Arminia Bielefeld.

Blacha to były młodzieżowy reprezentant Polski. Występował w kadrach do lat 16, 17, 18 i 19. Jako junior piłkarskiego rzemiosła uczył się w akademii Borussii Dortmund. Następnie grał m.in. w Rot Weiss Ahlen, SV Sandhausen, Hansie Rostock i SV Wehen Wiesbaden. Od 2018 roku jest piłkarzem VfL Osnabruck.

Serwis Transfermarkt.de wycenia Blachę na 400 tys. euro.