Coraz bliżej powrotu Premier League. Znamy wstępną datę

Piłka nożna
Coraz bliżej powrotu Premier League. Znamy wstępną datę
fot. PAP
Kadr ze spotkania Manchesteru City z Arsenalem

Coraz więcej europejskich lig wznawia grę po przerwie spowodowanej pandemią. Do tego grona wkrótce dołączy Premier League. Zdaniem „The Telegraph” piłkarze w Anglii rozpoczną regularne granie od 19 czerwca. Wcześniej jednak odbędą się zaległe spotkania.

Coraz więcej rozgrywek ogłasza swój powrót do grania. Po niemieckiej oraz czeskiej lidze, w najbliższy weekend do gry powróci PKO BP Ekstraklasa. Zielone światło na powrót dostali także Hiszpanie, a wkrótce mają dołączyć do nich Anglicy. Zdaniem „The Telegraph” w czwartek odbyło się spotkanie przedstawicieli Premier League z rządem Wielkiej Brytanii. Efekty rozmów są obiecujące.

 

Według brytyjskiej gazety Premier League wróci na stałe 19 czerwca. Kluby zaczęły już treningi kontaktowe, co miało spore znaczenie w podjęciu tej decyzji. Cały sezon w Anglii ma się zakończyć przed 2 sierpnia.

 

Większość drużyn rozpocznie swoje zmagania od 30. kolejki, ale cztery kluby mają do rozegrania swoje zaległe spotkania. Oficjalne wznowienie meczów ma zatem mieć miejsce 17 czerwca, kiedy to odbędą się przełożone starcia Aston Villa z Sheffield United oraz Manchesteru City z Arenalem. To właśnie przed spotkaniem „Kanonierów” z „The Citizens", wykryto zakażenie koronawirusem u menedżera „The Gunners” Mikela Artety. Chwilę po tym wydarzeniu zawieszono całą Premier League.

 

 

Wraz z rozgrywkami ligowymi ma zostać dokończony Puchar Anglii. Te zostały przerwane na etapie ćwierćfinałów.

 

Oprócz Anglików bliscy porozumienia do oficjalnej decyzji w sprawie powrotu są Włosi. Serie A może wrócić równo z rozgrywkami La Liga, czyli 13 czerwca.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze