Kibice z płyt PCV mają "zasiąść" na trybunach klubu PKO Ekstraklasy

Piłka nożna
Kibice z płyt PCV mają "zasiąść" na trybunach klubu PKO Ekstraklasy
fot. Cyfrasport
W niedzielę dojdzie do derbów Trójmiasta, w których Lechia zagra z Arką Gdynia.

W piątek rozegrane zostaną pierwsze mecze PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę dojdzie do derbów Trójmiasta, w których Lechia zagra z Arką Gdynia. Gdański klub wpadł na pomysł, aby brak kibiców na trybunach zrekompensować sobie posadzeniem na pustych miejscach... płyt PCV z wizerunkiem fanów.

Kilka dni temu Cracovia w ramach akcji #PasujePomóc umożliwiła kibicom posiadającym karnety okazanie wsparcia piłkarzom za pomocą wiadomości wyświetlanych na bandach LED i telebimach stadionu przy ul. Kałuży. Na inny, równie ciekawy pomysł wpadli szefowie Lechii Gdańsk, który właśnie rozpoczęli akcję „Kibice na stadionie”. Dzięki niej sympatycy zespołu będą mogli pojawić się na trybunach Stadionu Energa podczas niedzielnych derbów Trójmiasta. W jaki sposób, skoro uniemożliwia to epidemia koronawirusa? Na pustych miejscach mają zasiąść... płyty PCV z wizerunkami kibiców.
 
To pomysł zaczerpnięty od Borussii Moenchengladbach, której mecz z Bayerem Leverkusen obejrzało 13 tys. kartonowych kibiców z wizerunkami fanów.
 
"Od wielu kibiców otrzymujemy sygnały, że chcą wesprzeć klub. Z drugiej strony zawodnicy potwierdzają w wywiadach, że gra bez kibiców różni się od normalnej rywalizacji. Postanowiliśmy połączyć potrzeby kibiców i piłkarzy. Jeszcze przed meczem derbowym każdy może przesłać nam swoje zdjęcie, a my zadbamy o to, aby wygodnie zasiadł na stadionie i mógł oglądać wszystkie mecze do końca obecnego sezonu" – powiedział dyrektor komunikacji i marketingu Lechii Arkadiusz Bruliński.
 
Wcześniej lechiści zorganizowali inną akcję - #ZapelniamyStadion. W jej trakcie sprzedano ponad 6500 wirtualnych biletów, których zakup wspierał klub.
 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Lechia zajmuje obecnie siódme miejsce.

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze