Legia promuje swoją akcję... muralem

Piłka nożna
Legia promuje swoją akcję... muralem
fot. Legia.com

W ramach akcji #GotowiDoPomocy, którą zainicjowała Legia Warszawa, na ścianie budynku przy ulicy Waryńskiego w Warszawie pojawił się wielki mural promujący inicjatywę.

Akcja #GotowiDoPomocy trwa od ponad miesiąca. Z inicjatywy Legii Warszawa ruszyła pomoc seniorom, którzy w okresie epidemii koronawirusa mieli utrudnioną możliwość opuszczania domów. Za pomocą wolontariuszy rozpoczęło się więc dostarczanie posiłków osobom starszym. Teraz wicemistrzowie Polski postanowili promować pomaganie w oryginalny sposób. Na ścianie budynku mieszkalnego przy ulicy Waryńskiego w okolicach Metra Politechnika w Warszawie pojawił się specjalny, wielki mural. 
 
"Sfinansowaliśmy i dostarczyliśmy już prawie 20 tys. posiłków dla seniorów i nie zwalniamy tempa. Dzięki wsparciu partnerów oraz rosnącej liczbie wolontariuszy, możemy cały czas rozwijać zakres pomocy. Epidemia sprawiła, że w połowie marca straciliśmy możliwość funkcjonowania jako klub piłkarski. Postanowiliśmy wtedy, że musimy zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym, a w tej sytuacji, są nimi seniorzy. Dlatego zamieniliśmy klub w organizację charytatywną i stworzyliśmy tę inicjatywę. Zbudowaliśmy platformę, która zostanie z nami i będzie się dalej rozwijać, nawet gdy jako klub wrócimy do normalnej działalności sportowej" – powiedział prezes Legii Dariusz Mioduski.
 
 
Akcję #GotowiDoPomocy wspierają nie tylko zwykli warszawiacy, ale także celebryci, m.in. Maffashion, Sokół, Pezet, Joanna Przetakiewicz, Rafał Maserak, Antek Królikowski, Anna Mucha, Adam Zdrójkowski, Michał „Mata” Matczak, Piotr Kędzierski, Marcin Mroczek, Damian Kordas czy Karol Kłos.

Patronat nad projektem objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Wojewoda Mazowiecki.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze