UFC: Mistrzyni w kategorii Jędrzejczyk wskazała kolejną rywalkę

Sporty walki
UFC: Mistrzyni w kategorii Jędrzejczyk wskazała kolejną rywalkę
fot. youtube.com
UFC: Mistrzyni w kategorii Jędrzejczyk wskazała kolejną rywalkę

Mistrzyni UFC w dywizji słomkowej Weili Zhang (21-1) przymierza się do kolejnej obrony tytułu. Chociaż nie zna jeszcze swojej rywalki, ma już upatrzoną faworytkę do kolejnego starcia. Chinka bardzo chce się zmierzyć z byłą posiadaczką pasa w tej kategorii Rose Namajunas (8-4).

Zhang, która ostatnią walkę stoczyła tuż przed wybuchem pandemii, przymierza się do powrotu do oktagonu. W ostatniej walce po zaciętym boju pokonała Joannę Jędrzejczyk. W wywiadzie dla ESPN wyznała, że po Polce przyszedł czas na kolejną byłą mistrzynię.

 

- Zawalczę z każdą zawodniczką, która mi UFC zaproponuje. Jednak wolałabym, żeby to była Rose, ponieważ wierzę, że jest najlepszą i najbardziej utalentowaną zawodniczką w mojej w kategorii. Poza mną oczywiście – dodała.

 

Takie zestawienie jest bardzo możliwe. Namajunas nie walczyła już rok, od pamiętnej walki z Jessicą Andrade w maju 2019 roku. To właśnie wtedy będąc znokautowana w drugiej rundzie, utraciła pas. Amerykanka miała wrócić na UFC 249, ale odmówiła z powodu pandemii podczas, której zmarło dwóch członków jej rodziny.

 

Zhang zapewnia, że sytuacja na świecie nie wpłynęła na jej formę. Przez cały czas izolacji ćwiczyła i była w rygorze treningowym. Od lutego Chinka „uciekała” przed koronawirusem do krajów niedotkniętych wtedy tą chorobą. Dopiero w maju wróciła do swojego rodzinnego domu.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie