Oficjalnie! Wiadomo, gdzie Stysiak zagra w przyszłym sezonie

Siatkówka
Oficjalnie! Wiadomo, gdzie Stysiak zagra w przyszłym sezonie
fot. Cyfrasport
Magdalena Stysiak nadal będzie grała we włoskim klubie Savino Del Bene Scandicci.

Magdalena Stysiak w przyszłym sezonie nadal będzie grała w ekipie Savino Del Bene Scandicci. Sama zawodniczka już jakiś czas temu deklarowała, że nie zmieni pracodawcy, a teraz włoski klub potwierdził tę informację.

Stysiak jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek młodego pokolenia. Urodzona w 2000 roku zawodniczka już jest ważną postacią reprezentacji Polski, z którą wywalczyła m.in. czwarte miejsce na mistrzostwach Europy 2019. W swym dorobku ma również brąz mistrzostw Europy juniorek (U–19) z 2018 roku; na turnieju w Albanii odebrała nagrodę dla najlepszej atakującej.

 

Genialna obrona Stysiak poszła na marne! Sędzia bez powodu przerwał kapitalną akcję (WIDEO)

 

Przygodę z siatkówką rozpoczęła w Wieluniu – mieście, z którego pochodzi jedna z największych gwiazd tej dyscypliny sportu – Mariusz Wlazły. Później był SMS PZPS Szczyrk, a następnie Chemik Police, w którego barwach w wieku niespełna 16 lat zadebiutowała w ekstraklasie. Sezon 2018/19 rozpoczęła w Chemiku, ale w trakcie rozgrywek przeniosła się w atmosferze skandalu do Grot Budowlanych Łódź. Z tą drużyną wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski.

 

W lipcu 2019 roku Stysiak podpisała kontrakt z Savino Del Bene Scandicci. W minionym sezonie zdobyła dla tej drużyny 221 punktów. W chwili przerwania rozgrywek klub zajmował czwarte miejsce w tabeli Serie A1.

 

– Mam podpisany kontrakt na następny sezon i na sto procent zostanę w klubie – powiedziała Stysiak już w marcu, w magazynie #7strefa.

 

Tak też się stało. W piątek Savino Del Bene Scandicci ogłosił, że Stysiak będzie zawodniczką tego klubu również w sezonie 2020/21.

 

– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia następnego sezonu. Będziemy dobrym zespołem i będziemy walczyć o wyższe cele – stwierdziła reprezentantka Polski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️STRONGER TOGETHER❤️ 👉 “Non vedo l’ora di iniziare la prossima stagione, saremo una bella squadra e lotteremo per obiettivi sempre piu importanti” #savinogogogo #PlayTheGame

Post udostępniony przez Savino Del Bene Volley (@savinodelbenevolley)

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze