Włoski klub siatkarski wycofał się z rozgrywek Serie A1!

Siatkówka
Włoski klub siatkarski wycofał się z rozgrywek Serie A1!
fot. Cyfrasport
Klub siatkarski Argos Volley Sora nie wystąpi w rozgrywkach Serie A1.

Włoski klub siatkarski Argos Volley Sora poinformował, że w przyszłym sezonie nie wystąpi w rozgrywkach Serie A1. "Prosimy o zrozumienie wyboru, który nie mógł być inny w tym szczególnym momencie historycznym" – napisano w komunikacie.

Klub Argos Volley powstał w 1975 roku w Sorze. Od sezonu 2016/17 rywalizuje w rozgrywkach Serie A1. Zajmował w kolejnych latach 13, 13, i 9. miejsce. W niedokończonych rozgrywkach 2019/20 drużyna pod nazwą Globo Banca Popolare del Frusinate Sora zajmowała ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem zaledwie 5 punktów i bilansem 1 zwycięstwo – 19 porażek. Klub znajdował się więc na miejscu spadkowym, ale po przerwaniu sezonu z powodu pandemii koronawirusa zadecydowano, że nikt nie spadnie i nikt nie awansuje do Serie A1.

 

Z Serie A1 do Zawiercia! Magik rozegrania siatkarzem Aluron Virtu CMC

 

Jak się okazało, siatkarzy Argos Volley Sora zabraknie jednak w przyszłym sezonie wśród najlepszych. Klub wycofał się z rozgrywek, co obwieszczono w lakonicznym komunikacie następującej treści:

 

"Firma Argos Volley informuje, że podjęła trudną decyzję o rezygnacji z udziału w kolejnym sezonie siatkarskiej Superlega. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory towarzyszyli nam w tej ekscytującej przygodzie. Prosimy o zrozumienie wyboru, który nie mógł być inny w tym szczególnym momencie historycznym".

 

RM, Polsat Sport, argosvolley.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze