Formuła 1: Jest zgoda na dwa wyścigi w Austrii

Moto
Formuła 1: Jest zgoda na dwa wyścigi w Austrii
Fot. PAP
Austriackie ministerstwo zdrowia wyraziło zgodę na przeprowadzenie dwóch wyścigów Formuły 1 na Red Bull Ringu.

Austriackie ministerstwo zdrowia wyraziło zgodę na przeprowadzenie dwóch wyścigów Formuły 1 na Red Bull Ringu. Pierwszy odbędzie się 5 lipca, drugi 12 lipca.

W oficjalnym komunikacie napisano, że obecnie organizatorzy gwarantują wypełnienie wszystkich przepisów bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

 

Zobacz też: Vettel odchodzi z Ferrari!

 

Dwa wyścigi w Spielbergu w Styrii otworzą sezon F1. Wszystkie poprzednio planowane zostały odwołane lub przełożone na inny termin z powodu pandemii koronawirusa.

 

Szef resortu zdrowia przypomniał, że oba wyścigi będą rozgrywane przy pustych trybunach. Jak zauważył, w Styrii, gdzie znajduje się Red Bull Ring, dotychczas wykryto stosunkowo niewiele zachorowań na Covid-19.

 

Wpływ na pozytywną decyzję miał także fakt, że poziom bezpieczeństwa jest tam stosunkowo wysoki, w ostatnich dniach praktycznie nie stwierdzano nowych przypadków koronawirusa.

 

Jak zauważył Anschober, rozwiązano także problemy logistyczne. Wszystkie ekipy, liczące maksymalnie 80 osób, będą przylatywały na wojskowe lotnisko Zeltweg, położone w pobliżu toru. Tam wszyscy przejdą kolejne badania na obecność Covid-19.

 

Zgodnie z ustaleniami w parku maszyn na torze będzie mogło maksymalnie przebywać 60 osób obsługujących dwa samochody. Nie będzie stref VIP, nie będą się odbywały konferencje prasowe, poszczególne ekipy mają być od siebie odseparowane.

 

Oficjalna decyzja o inauguracji sezonu F1 ma zostać ogłoszona przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) i właściciela F1 Liberty Media w poniedziałek.

 

W sezonie 2020 z powodu pandemii z pierwszych dziesięciu planowanych wyścigów F1 trzy definitywnie odwołano (Australia, Monako i Francja), a siedem przełożono na czas nieokreślony (Bahrajn, Chiny, Wietnam, Holandia, Hiszpania, Azerbejdżan i Kanada).

 

W tym roku kierowcą testowym i rezerwowym w sponsorowanym przez PKN Orlen teamie Alfa Romeo ma być Robert Kubica.

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie