Znany tenisista oskarżony o napaść na byłą żonę

Tenis
Znany tenisista oskarżony o napaść na byłą żonę
fot. PAP
Nikoloz Basilaszwili został oskarżony o fizyczną napaść na byłą żonę

Dwudziesta siódma rakieta świata Gruzin Nikoloz Basilaszwili został oskarżony o fizyczną napaść na byłą żonę. Może grozić mu kara więzienia.

Jak podał brytyjski dziennik "The Guardian", do rzekomej napaści miało dojść 21 maja. Dzień później tenisista trafił do aresztu.

 

 

Sąd w Tbilisi orzekł, że 28-latek "użył przemocy wobec członka rodziny w obecności nieletniego", a zarzuty potwierdziła była żona Basilaszwilego Neka Dorokashvili. Oświadczyła, że w czasie ataku przebywała z pięcioletnim synem. 

 

Z informacji podanych przez "The Guardian" wynika, że w Gruzji oskarżenie o przemoc domową w obecności nieletniego podlega karze od roku do trzech lat więzienia lub 200-400 godzin pracy społecznej.


Prawnik Gruzina oznajmiła, że zaprzeczył stawianym mu zarzutom. Został też zwolniony z aresztu, po wpłaceniu kaucji wynoszącej 30 tysięcy dolarów. Pierwsza rozprawa sądowa zaplanowana została na 16 lipca.

 

Zobacz też: Costa ma problemy z prawem. Trafi za kratki?

 

Jak oświadczyli członkowie Gruzińskiej Federacji Tenisowej, wszelkie formy przemocy były zawsze przez nich potępiane.

 

"Incydent z udziałem Nikoloza Basilaszwilego jest obecnie przedmiotem dochodzenia policyjnego i federacja powstrzyma się od ogłoszenia swojego stanowiska w tej sprawie lub przedstawienia jakichkolwiek uwag do czasu jego zakończenia" - czytamy w oficjalnym komunikacie.


Basilaszwili zajmuje obecnie 27. miejsce w rankingu ATP, a jego dotychczasowy rekord to 16. pozycja. Tenisista wygrał trzy turnieje ATP, w jednym z nich pokonując Juana Martina del Porto.

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie