Kapitan żegna się z #VolleyWrocław

Siatkówka
Kapitan żegna się z #VolleyWrocław
Fot. Cyfrasport

Przez dwa sezony pełniła rolę kapitana drużyny #VolleyWrocław. Walczyła nie tylko z przeciwnikiem, ale również z przeciwnościami losu, gdy przyszło jej mierzyć się z ciężką kontuzją. Roksana Wers rozstała się z wrocławskim klubem.

Przyjmująca trafiła do stolicy Dolnego Śląska dwa lata temu. Od razu zyskała nie tylko ogromną sympatię kibiców, ale i zaufanie trenera, który często wystawiał ją w podstawowym składzie. Sama zawodniczka nie pozostawała dłużna i kompletowała na swoim koncie wiele punktów. Niestety w połowie sezonu w meczu z E.Leclerc Radomką Radom nieszczęśliwie upadła na boisko i nabawiła się kontuzji kolana, która wykluczyła ją z gry na długie miesiące.

 

#VolleyWrocław zatrzymał kolejną podstawową siatkarkę

 

Po procesie rehabilitacji, w kolejnym sezonie Wers wróciła do gry i pełniła nadal funkcję kapitan drużyny. W biało-zielonych barwach wystąpiła w 32 meczach. W minionym sezonie zdobyła 90 punktów, w tym 7 zagrywką i 9 blokiem.

 

– Roksanie Wers dziękujemy za prowadzenie drużyny jako kapitan i mówimy do zobaczenia. To była jedna z najcięższych decyzji, z jaką przyszło nam się zmierzyć, przy pracy nad kształtem nowej drużyny. Roksana oddawała całą siebie nie tylko na boisku, ale także w szatni, czy działaniach marketingowych. Dziękujemy Roksanie i mamy nadzieję na spotkanie w hali Orbita - powiedział prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

 

– Po dwóch sezonach we Wrocławiu przyszedł czas na rozstanie. Dziękuje wszystkim działaczom klubu, sztabowi, dziewczynom za zaufanie i możliwość grania w tak pięknym mieście Wrocław. Niezmiennie będę trzymać kciuki za #VolleyWrocław – to wspaniały klub – zaznaczyła Roksana Wers.

 

Wrocławski klub opuściły również Kinga Hatala, Aleksandra Rasińska, Anna Łozowska, Roksana Irzemska, Natalia Gajewska, Dominika Mras, Kinga Kasprzak, Klaudia Felak oraz Magdalena Soter. Przedłużono umowy z przyjmującą Natalią Murek, środkową Aleksandrą Gancarz oraz libero Karoliną Pancewicz. Na stanowisku pierwszego trenera pozostanie Wojciech Kurczyński.

RM, Polsat Sport, volleywroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie