Murray zagra w turnieju charytatywnym

Tenis
Murray zagra w turnieju charytatywnym
fot. PAP
Andy Murray wystąpi w czerwcowym turnieju charytatywnym organizowanym przez jego brata Jamiego

Dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych tenisista Andy Murray wystąpi w czerwcowym turnieju charytatywnym organizowanym przez jego brata Jamiego. Celem jest zebranie co najmniej 100 tys. funtów dla brytyjskiej służby zdrowia.

Będzie to pierwszy występ Szkota od listopada. Murray z powodu problemów zdrowotnych nie wziął udziału w styczniowym wielkoszlemowym Australian Open i właśnie pod koniec tego miesiąca przeszedł drugą operację biodra.

 

Zawody organizowane przez brata Andy’ego – oczywiście bez kibiców z powodu pandemii koronawirusa – odbędą się w dniach 23-28 czerwca w londyńskiej dzielnicy Roehampton.

 

Świątek: Nie było tenisa, skupiłam się na nauce

 

„Myślę, że dla brata to wydarzenie będzie świetną okazją, aby sprawdzić stan biodra, zobaczyć, w jakim miejscu jest teraz i jak może funkcjonować, gdy sezon tenisowy się rozpocznie od nowa” – powiedział Jamie Murray BBC.

 

Andy Murray ma w dorobku trzy wielkoszlemowe triumfy - w US Open (2012) oraz dwukrotnie w Wimbledonie (2013, 2016) oraz złota olimpijskie z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).

 

1 maja wygrał wirtualną edycję Mutua Madrid Open z udziałem 16 zawodników, którzy na wirtualnym korcie rywalizowali w swoich domach w komputerowej grze. Jako zwycięzca otrzymał 150 tysięcy euro i połowę ze swojej nagrody przekazał brytyjskiej służbie zdrowia, a drugą część potrzebującym zawodnikom.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze