Zmiana lokalizacji finału piłkarskiej Ligi Mistrzów?

Piłka nożna
Zmiana lokalizacji finału piłkarskiej Ligi Mistrzów?
fot. PAP

Finał piłkarskiej Ligi Mistrzów - jeśli do niego dojdzie - nie odbędzie się w Stambule - poinformował "New York Times", powołując się na osobę związaną z UEFA, ale nie podając nazwiska. Rzecznik prasowy europejskiej centrali nie chciał tego komentować.

- Wiele opcji jest branych pod uwagę i omawiamy dużo scenariuszy. Została powołana specjalna grupa robocza, składająca się z przedstawicieli wszystkich lig i klubów, która pracuje nad możliwością dokończenia obecnej edycji europejskich pucharów - powiedział rzecznik prasowy UEFA, cytowany przez "NYT".

 

Ostateczna decyzja ma zapaść 17 czerwca, bo na ten dzień zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA. Rozmowy z Turkami - jak podaje nowojorska gazeta - trwają, ale nie zmierzają ku temu, by finał LM mógł odbyć się w Stambule.

 

Pierwotnie najlepsze klubowe drużyny Europy miały rozegrać finał 30 maja, trzy dni wcześniej miał zostać rozegrany w Gdańsku finał Ligi Europy. Ostatnio mówiono, że te dwa mecze mogłyby się odbyć 27 i 29 sierpnia. Hiszpańskie media informowały, że jedną z opcji na rozegranie finału LM jest Lizbona. "New York Times" twierdzi, ze kandydatów jest więcej.

 

Zobacz też: Manchester City wciąż walczy o Ligę Mistrzów. W czerwcu poznamy decyzję

 

Europejskie puchary zostały przerwane nagle w połowie marca, gdy koronawirus z dużą siłą uderzył w Europę. UEFA podkreśla, że najważniejsze w tej chwili jest zakończenie sezonów krajowych, a Ligi Mistrzów i Europy może poczekać.

 

Obecnie sportowy świat powoli budzi się do życia. Coraz więcej lig wznawia rozgrywki - na murawę wrócili już m.in. Polacy, Niemcy, Serbowie, Węgrzy.

 

Na świecie stwierdzono ponad sześć milionów zachorowań na koronawirus, a prawie 368 tys. osób zmarło.

AB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie