French Open: Nadal chce zagrać, ale stawia warunki

Tenis
French Open: Nadal chce zagrać, ale stawia warunki
fot. PAP/EPA
Nadal wygrywał French Open 12 razy

Hiszpan Rafael Nadal oznajmił, że zagra jesienią w wielkoszlemowym French Open, ale tylko wtedy, gdy zostaną zastosowane optymalne środki bezpieczeństwa. - Teraz ważna jest ostrożność i odpowiedzialność - zaznaczył 12-krotny triumfator paryskiego turnieju. Obecnie światowy tenis wciąż jest "w zawieszeniu", a zawodnicy czekają na kolejne decyzje ATP, WTA i ITF.

Gdyby nie pandemia, to Nadal właśnie walczyłby w Paryżu o 13. zwycięstwo na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. Z powodu koronawirusa tegoroczna edycja została przełożona na drugą połowę września. Nie brakuje głosów, że i wówczas trudno będzie zorganizować tę imprezę.

 

- Jeśli będziemy mogli grać w optymalnych warunkach pod względem bezpieczeństwa i każdy będzie mógł wystąpić, to będę tam. Ale teraz musimy zachować ostrożność i być odpowiedzialnymi przy podejmowaniu właściwych decyzji, by chronić bezpieczeństwo i zdrowie całego tenisowego świata" - podkreślił zdobywca 19 tytułów wielkoszlemowych w wywiadzie dla francuskiej telewizji France TV Sport.

 

Świątek: Nie było tenisa, skupiłam się na nauce

 

Zapytany o przyszłość tegorocznej edycji tego turnieju wicelider światowego rankingu przyznał, że nie myśli o tym z zawodowego punktu widzenia, ale medycznego.

 

- Widzę siebie w świecie, w którym jesteśmy w stanie chronić zdrowie wszystkich osób pracujących przy tej imprezie - zastrzegł słynny Hiszpan.

 

Przyznał, że nie chciałby grać przy pustych trybunach. Organizatorzy nie wykluczają takiego rozwiązania.

 

- To coś, kiedy gra się przed publicznością, jest trudne do odnalezienia bez niej - zaznaczył Nadal.

 

Znany tenisista oskarżony o napaść na byłą żonę

 

Podczas dwumiesięcznej przerwy od treningów na korcie Hiszpan ćwiczył nieco z wykorzystaniem ciężarów i dbał o podtrzymanie kondycji. Obecnie ponownie ma zajęcia na korcie, na którym pojawia się jednak rzadziej niż poprzednio.

 

- To stopniowy powrót realizowany z największą ostrożnością. By być gotowym do gry, kiedy będzie to znów możliwe, ale jak na razie wciąż nie wiemy, kiedy to będzie - zwrócił uwagę zawodnik, który w środę skończy 34 lata.

 

Od marca nie odbywają się żadne zawody pod szyldem WTA, ATP i ITF. Odwołane są wszystkie imprezy do końca lipca. W czerwcu mają być podjęte nowe decyzje.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie