Przerwa w karierze 25-letniej polskiej siatkarki

Siatkówka
Przerwa w karierze 25-letniej polskiej siatkarki
fot. Cyfrasport

Po trzech sezonach spędzonych w drużynie E.Leclerc Radomki Radom Majka Szczepańska-Pogoda staje przed nowym wyzwaniem. Siatkarka po raz pierwszy zostanie mamą.

Młoda atakująca przez ostatnie lata stanowiła o sile radomskiego zespołu. Była jedną z topowych zawodniczek w polu zagrywki. Szczepańska swoją przygodę z siatkówką zaczynała w KPKS Halemba. Później reprezentowała barwy Silesia Volley MOSiR Mysłowice, KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz grała w pierwszoligowej drużynie E.Leclerc Radomki Radom.

 

Radomka Radom ściągnęła reprezentantkę Polski

 

W sezonie 2018/19 była trzecią najlepiej serwującą zawodniczką Ligi Siatkówki Kobiet, MVP pierwszego meczu Radomki w ekstraklasie oraz zajęła czwartą pozycję w kategorii "Najpopularniejszy Sportowiec Ziemi Radomskiej" w 25. Plebiscycie Sportowym Echa.

 

Szczepańska-Pogoda zdobyła 255 punktów, z czego 33 bezpośrednio z zagrywki. Perfekcyjnie atakowała 208 razy, a tylko 72 razy została zablokowana. W minionych rozgrywkach wystąpiła na parkiecie w 73 setach. Najwięcej oczek (20) zdobyła w meczu przeciwko Grot Budowlanym Łódź oraz Wiśle Warszawa.

 

Przełom roku 2020/21 będzie na Majki dużym wyzwaniem. Siatkarka po raz pierwszy zostanie mamą.

 

RM, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie