Fortuna 1 Liga: Remis w meczu Stomilu z Chrobrym

Bez bramek w meczu Stomilu z Chrobrym.

0:0 w pierwszym meczu w tym sezonie, 0:0 w rewanżu. Piłkarze Stomilu Olsztyn i Chrobrego Głogów w obecnych rozgrywkach w bezpośrednich spotkaniach nie strzelili ani jednego gola. We wtorek bezbramkowy remis padł w Olsztynie.

Dla obu drużyn wtorkowy mecz był pierwszym ligowym spotkaniem po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zarówno Stomil, jak i Chrobry swoich szans na początku spotkania szukali po dośrodkowaniach. W przypadku ataku gospodarzy dobrze interweniował golkiper gości, Michał Szromnik, a po niebezpiecznej centrze Chrobrego żółtą kartkę zobaczył... napastnik gości, Adrian Benedyczak, który groźnie zaatakował rywala.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła, a wynik spotkania obie ekipy próbowały otworzyć pod koniec pierwszej połowy. Nie udało się to jednak ani napastnikom gospodarzy, ani gości i do przerwy było 0:0.

Drugą część lepiej rozpoczęli piłkarze Stomilu. Wypracowali sobie kilka stałych fragmentów, a po jednym z nich ucierpiał gracz gospodarzy. Wrzutki z rzutów wolnych czy rożnych nie sprawiły jednak, że wynik meczu się zmienił i wciąż było bez bramek. W 74. minucie z groźnym kontratakiem ruszył Chrobry, ale uderzenie piłkarza z Dolnego Śląska zostało zablokowane. Kilka chwil później było niebezpiecznie pod bramką Stomilu po centrze gości z rzutu rożnego, ale również tym razem strzał był niecelny.

W 82. minucie świetną sytuację do wyjścia na prowadzenie miał napastnik Chrobrego, który minął bramkarza, ale piłkę zablokował jeden z defensorów gości stojących na linii bramkowej. Chwilę później było groźnie pod bramką Chrobrego, ale skutecznie interweniował Szromnik. W 86. minucie swojej szansy szukał Maksymilian Banaszewski, ale ponownie na posterunku był Piotr Skiba.

Choć w ostatnich minutach działo się naprawdę dużo, żadna z drużyn nie zgarnęła kompletu punktów. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem - identycznie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn w obecnym sezonie, które zostało rozegrane w Głogowie.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 0:0 (0:0)