Fortuna 1 Liga: Zabójcza pierwsza połowa gości. Pewna wygrana Sandecji

Dzięki wygranej Sandecja wskoczyła na ósmą pozycję w tabeli.

W spotkaniu 23. kolejki Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS Bełchatów 3:0. Wszystkie trafienia goście zdobyli już przed przerwą, przez co kontrolowali mecz przez dłuższy czas. Dzięki wygranej „Sączersi” wskoczyli na ósmą pozycję w tabeli.

Przed meczem forma obu drużyn była sporą niewiadomą, jednak patrząc na dyspozycję sprzed przerwania rozgrywek, to Sandecja była faworytem. Bełchatowianie do tej pory spisywali się słabo, znajdując się tuż nad strefą spadkową. W dodatku tuż przed odmrożeniem ligi z zespołem GKS-u pożegnał się trener Artur Derbin. Nowym szkoleniowcem został Marcin Węglewski, który nie miał zbyt wiele czasu na poukładanie zespołu.

Problemy bełchatowian były widoczne od pierwszych minut. Efektem tego były szybko strzelone gole przez podopiecznych Tomasza Kafarskiego. Tuż po pierwszym kwadransie gry Sandecja otworzyła wynik meczu za sprawą uderzenia Mateusza Klichowicza. W 26. minucie wynik podwyższył Damian Chmiel.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą na przerwę z dwubramkową stratą, Sandecja dołożyła kolejne trafienie. Sędzia Tomasz Marciniak podyktował rzut karny za zagranie ręką Mikołaja Grzelaka, który został zamieniony na bramkę przez Macieja Małkowskiego. Pomocnik gości umieścił piłkę tuż przy słupku.

W drugiej odsłonie Sandecja nie atakowała już tak intensywnie, co próbowali wykorzystać gospodarze. GKS próbował odrobić straty, ale ich ofensywne akcje były nieskuteczne. W samej końcówce ataki piłkarzy Węglewskiego próbował podkręcić zmiennik Artur Golański, ale często dobrze bronił Daniel Bielica.

Porażka komplikuje sprawy bełchatowianom. Jeśli Odra Opole trzy punkty w najbliższym spotkaniu, GKS znajdzie się w strefie spadkowej. Natomiast Sandecja zbliżyła się do strefy barażowej, wskakując na ósme miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0:3 (0:3)
Bramki: Klichowicz 17, Chmiel 26, Małkowski 44 (k)

Bełchatów: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Krzysztof Wołkowicz - Emile Thiakane, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski, Marcin Ryszka (58, Artur Golański), Bartosz Biel (76, Bartłomiej Bartosiak) - Przemysław Zdybowicz (70, Patryk Winsztal).

Sandecja: Daniel Bielica - Adrian Danek, Michal Piter-Bučko, Grzegorz Baran, Marcin Flis, Maciej Małkowski - Damian Chmiel, Michał Walski (80, Szymon Kuźma), Radosław Kanach (88, Jan Kuźma), Mateusz Klichowicz - Mariusz Gabrych (72, Kamil Ogorzały).

Żółte kartki: Małachowski, Grolik - Baran, Kanach, Kuźma.

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).