II Liga: Sensacja w Łodzi. Skra lepsza od Widzewa

To czwarta porażka Widzewa w bieżącej kampanii ligowej.

Do sporej niespodzianki doszło w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego. W meczu II Ligi Skra Częstochowa pokonała Widzew 2:1, zdobywając dwie bramki w zaledwie sześć minut. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Marcel Gąsior w samej końcówce spotkania. To czwarta porażka „Widzewiaków” w bieżącej kampanii ligowej.

W pierwszym spotkaniu po wznowieniu rozgrywek Widzew mierzył się z jedną z gorszych drużyn bieżącego sezonu. Skra znajdowała się na szesnastym miejscu w tabeli, dlatego przyjeżdżając do Łodzi była skazywana na pożarcie. Tuż przed przerwaniem ligowych zmagań ponieśli wysoką porażkę z Górnikiem Polkowice (1:4) oraz wygrali z Elaną Toruń 1:0.

Zabójcze sześć minut Skry miało miejsce na samym początku drugiej połowy. Najpierw częstochowianie otrzymali rzut karny, po tym jak Bartłomiej Poczobut zagrał piłkę ręką. Jedenastkę na gola zamienił Adam Mesjasz, który strzelił sam w środek bramki. Niewiele później goście prowadzili już 2:0. Prowadzenie podwyższył Daniel Rumin, który wykorzystał dośrodkowanie Radosława Gołębiowskiego.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry honorowe trafienie zaliczył Gąsior. Łukasz Kosakiewicz dograł piłkę na głowę pomocnika, a ten dał nadzieje Widzewiakom na wyrównanie. Tak się jednak nie stało i sensacja w Łodzi stała się faktem.

Dzięki wygranej Skra jest coraz bliżej wydostania się ze strefy spadkowej. Drużyna awansowała na 15. miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji jeden punkt. Było to drugie wyjazdowe zwycięstwo częstochowian na wyjeździe w bieżącym sezonie.

Widzew Łódź - Skra Częstochowa 1:2 (0:0)
Bramki: Gąsior 87 - Mesjasz 49 (k), Rumin 55

Żółte kartki: Gąsior, Kosakiewicz - Holik.

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Hubert Wołąkiewicz (83, Daniel Mąka), Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Henrik Ojamaa (73, Christopher Mandiangu), Marcel Gąsior, Bartłomiej Poczobut (56, Rafał Wolsztyński),Adam Radwański, Konrad Gutowski - Marcin Robak.

Skra: Mateusz Kos - Krzysztof Napora (75, Rafał Brusiło), Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski - Michał Kieca, Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała (79, Konrad Andrzejczak) - Daniel Rumin (88, Dawid Wolny).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).