Hiszpański gigant wycofał się z rozgrywek!

Siatkówka
Hiszpański gigant wycofał się z rozgrywek!
fot. youtube.com
Gigant wycofał się z hiszpańskiej elity!

Duża strata dla hiszpańskiej siatkówki! Wielokrotny mistrz kraju May Deco Voleibol Logroño wycofa się z rozgrywek.

Decyzja, choć jeszcze nie została oficjalnie potwierdzona, jest wielkim zaskoczeniem. Hiszpańskie media piszą o sprawie, która jest właściwie przesądzona. Powód nie jest do końca znany, choć spekuluje się o różnych wariantach. Mówi się o osobistej decyzji prezesa klubu Carlosa Arratii. Choć wielu członków sztabu szkoleniowego chciało przekonać go do zmiany poglądów, to ostatecznie nie udało się zmienić jego poglądów.

 

Zobacz także: Wicemistrz Europy oficjalnie opuścił klub PlusLigi

 

Wszystko więc wskazuje na to, że w kolejnych dniach klub poinformuje o wycofaniu się z Iberdrola League. - To bardzo zła wiadomość dla hiszpańskiej siatkówki - komentują fachowcy. Zawodniczki miały już zostać poinformowane o decyzji prezesa. Żadna z nich nie wydała jeszcze oświadczenia ani tego nie skomentowała.

 

Po 20. kolejkach tego sezonu ekipa z Logrono zajmowała pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dziewięciu punktów nad drugą Avarcą de Menorcą. Hiszpańskie władze niechętnie chcą jednak przyznać tytuł aktualnemu liderowi. Pozostałe kluby również podzielają to zdanie. Arratia zapowiedział, że będzie odwoływał się od decyzji, jeśli jego klub nie otrzyma mistrzostwa Hiszpanii.

 

May Deco Voleibol Logroño to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w hiszpańskiej siatkówce. Ma na koncie sześć mistrzostw kraju oraz po siedem Pucharów oraz Superpucharów kraju.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze